کد خبر 79439

برنامه گوگل ترنسلیت از آخرین برنامه‌های مشهور دنیای مجازی است که به قابلیت حالت تاریک مجهز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پس از انتشار چند ویژگی جدید به مناسبت سالگرد ۱۵ سالگی برنامه گوگل مپ، شرکت گوگل تصمیم گرفت تا برای برنامه مترجم گوگل ترنسلیت قابلیت حالت تاریک را منتشر کند، اما این حالت برخلاف انتظار بسیار روشن است. قابلیت مذکور ابتدا برای اشخاصی که از تلفن‌های همراه با سیستم عامل اندروی ۱۰ استفاده می‌کنند و برنامه را بروزرسانی کرده‌اند فعال می‌شود. حالت تاریک یک قابلیت بسیار مفید است که جلوی آسیب دیدن چشم را تا میزان قابل توجه‌ای می‌گیرد. این ویژگی همچنین مصرف باتری گوشی‌های هوشمند را کاهش می‌دهد و یک طراحی دل‌نشین را به کاربر ادائه می‌دهد. اما این ویژگی در برنامه گوگل ترنسلیت بیشتر طوسی به نظر می‌آید تا مشکی. این یعنی گوشی‌هایی که ار صفحه نمایش پیشرفته AMOLED یهره‌مند هستند استفاده خاص و کارآمدی از این قابلیت نخواهند داشت. گفتنی است که این نمونه از حالت تاریک به عقیده برخی از منتقدین حتی جزو دسته بندی تاریک نمی‌شود.

جزئیات و ایرادات این قابلیت

رنگ آبی موجود در نسخه عادی و حالت روشن برنامه هیچ تغییری در حالت تاریک به خود ندیده است. شرکت گوگل سعی کرده با این ترفند قسمتی از مشکلات را برای کاربران با صفحه نمایش AMOLED برطرف کند. گفتنی است که رنگ آبی از کمترین میزان پایداری در بین رنگ‌ها برخوردار است در نتیجه در زمان داغ شدن صفحه نمایش این برنامه تاثییر منفی بر روی آن نخواهد داشت و به سرعت محو می‌شود. برای دسترسی به این قابلیت کاربران می‌بایست با مراجعه به گوگل پلی و یا دانلود پوشه مجزای آن این برنامه را به آخرین نسخه گوگل ترنسلیت بروزرسانی کنند.

حالت تاریک بر روی Google Translate افزوده شد

اما این قابلیت هنوز بر روی خیلی از دستگاه‌ها غیرفعال است در نتیجه شرکت گوگل از کاربران درخواست کرده تا برای دسترسی به ویژگی جدید برنامه کمی صبر به خرج دهند. گفتنی است برخی از منابع و منتقدین معتقدند این نمونه تنها یک مدل آزمایشی برای طراحی نسخه جدید برنامه است و گوگل ترنسلیت در آینده تغییرات قابل توجه‌تری را در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد./

 

ارسال نظر

تازه ها