کد خبر 75137

رییس پلیس فتا ایلام تصریح کرد: یک هکر 14 ساله ایلامی که بیش از 500 کارت بانکی را هک و برداشت کرد، بازداشت شد.

به گزارش بااقتصاد، علی جمالی، رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان ایلام درباره هک و سرقت از کارت های بانکی توسط هکر 14 ساله گفت: با مراجعه عده ای از شهروندان به این پلیس و طرح شکایت با این موضوع که از حساب‌های بانکی آن‌ها به صورت غیر مجاز برداشت شده است، پرونده‌ای در اداره پلیس تشکیل شد.

وی افزود: پس از انجام بررسی‌های اولیه با توجه به گستردگی موضوع، شناسایی عامل یا عاملان احتمالی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت و با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری، متهم که نوجوانی با هویت معلوم بود را شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر کردند. این پرونده به پلیس فتا دلالت داده شد.

رییس پلیس فتا استان ایلام تصریح کرد: با تحقیقات به عمل آمده از متهم مشخص شد که وی با راه اندازی صفحات جعلی بانکی، اطلاعات کارت بانکی هموطنان را سرقت می کرده است و در فرصت مناسب حساب‌های بانکی قربانیان را خالی می کرد و یا در اختیار افراد فرصت طلب دیگر قرار داده بود. با بررسی سیستم‌های رایانه‌ای، در نهایت متهم به سرقت از بیش از 500 کارت بانکی هموطنان اعتراف کرد.

وی برای جلوگیری از هک شدن کارت های بانکی توصیه کرد تا همه افراد در حفظ کارت و اطلاعات حساب بانکی خود مانند شماره کارت، رمز اول و دوم و غیره دقت داشته باشند و آن‌ها را در اختیار دیگران قرار ندهند و خریدهای اینترنتی را از درگاه‌های بانکی معتبر انجام دهند. والدین نیز با نظارت مداوم بر فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کنند.

منبع: مهر

ارسال نظر

  • شاهرخ خیری

    0 0

    سلام.چندی پیش عصر مبلغ۳ م ت به حسابم واریز ودرعرض چند ثانیه همان مبلغ برداشته شد .رفتم ورمزها رو تغییر دادم به پلیس وبانک هم گفتم.ولی حالا کارتم مسدوده ونمیتونم به پولم دسترسی داشته باشم .چکار کنم ممنون

تازه ها