کد خبر 71744

بررسی قیمت بیت‌کوین نشان می‌دهد که به دنبال رویکرد سختیگرانه دولت چین بر فناوری‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال ارزش بیت‌کوین در یک ماه 3 هزار دلار کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، طبق آماری که وبسایت «کوین دسک» منتشر کرده است بیت‌کوین مشهورترین رمزارز دنیا روز دوشنبه به 6558 دلار رسید که پایین‌ترین میزان آن از ماه می تاکنون بوده است.

به دنبال رویکرد سفت و سخت دولت چین بر مشاغل تجاری مرتبط با ارزهای دیجتیال این رمزارز مشهور در یک ماه 3 هزار دلار افت ارزش را تجربه کرد و این در حالی است که «شی جین‌پینگ» پیش از این در یک سخنرانی بر توسعه مشاغل مرتبط با فناوری بلاکچین تأکید کرده بود.

به دنبال این سخنان رئیس جمهور چین ارزش بیت‌کوین به بالای 10 هزار دلار افزایش یافت اما باز هم دولت چین رویکرد سخت‌گیرانه‌ای بر معاملات بیت‌کوین ایجاد کرده است که عامل اصلی کاهش ارزش این ارز دیجیتال در یک ماه اخیر بوده است.

روز جمعه بانک خلق چین اعلام کرد نظارت بر معاملات بیت‌کوین را ادامه خواهد داد و از سرمایه‌گذاران این حوزه خواست مراقب معاملات ارزهای دیجتال باشند و احتیاط به خرج بدهند.

«جف دورمن» کارمند ارشد بخش سرمایه‌گذاری شرکت «آرکا» در سخنانی گفت «این هفته بدترین هفته در تاریخ دارایی‌های دیجیتال بود. بازار ارزهای دیجتال به شدت در حال کوچک شدن است و از طرف دیگر هیچ پول جدیدی برای افزایش عرضه در بازار وجود ندارد».

با این حال از ابتدای سال تاکنون ارزش بیت‌کوین دوبرابر شده است و نسبت به کاهش ارزش شدید خود در سال قبل بازیافت شده است؛ یعنی زمانی که قیمت هر بیت‌کوین بعد از سقوط شدید آن از سقف 20 هزار دلار به حدود 3 هزار دلار رسید.

اما تابستان امسال بعد از اینکه «فیس‌بوک» از رمزارز دیجیتال خاص خود تحت عنوان «لیبرا» رونمایی کرد ارزش توجهات به سمت ارزهای دیجتال معطوف شد و قیمت بیت‌کوین دوباره اوج گرفت.

«دورمن» بر این عقیده است که بیت‌کوین تجربه کامبک‌های شدید بعد از کاهش ارزش را دارد. به عنوان مثال بیت‌کوین بعد از سقوط 16 درصدی خود در سال 2016 در عرض چهار ماه یک رشد 70 درصدی را تجربه کرد و از طرف دیگر بعد از سقوط 22 درصدی خود در سال 2015 نیز در یک بازه زمانی چهارماهه رشد 89 درصدی را تجر به کرد.

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها