کد خبر 69828

گوگل روسی قرار است برای استفاده آزمایشی از یکسری ربات خودران برای رساندن مرسولات در محوطه شرک استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ربات "سطح نورد یاندکس"(Yandex.Rover) قادر به حمل بسته‌های کوچک در محل دفتر مرکزی "یاندکس" در مسکو است.

در مراحل آزمایشی این ربات موفق به حمل و تحویل بسته‌های کوچک بین دفتر این شرکت و ایستگاه اتوبوس شرکت بودند.

"یاندکس" یک شرکت فناوری اطلاعات روسی است که بزرگترین موتور جستجوی روسیه و هشتمین موتور جستجوی جهان را اداره می‌کند. همچنین این شرکت توسعه دهنده سرویس‌ها و محصولات اینترنتی بسیاری هم بوده‌ است. صفحه خانگی Yandex.ru محبوب‌ترین وبسایت در روسیه است.

"یاندکس" گفت که ربات‌ها کاملا خودران هستند اما با این حال از راه دور نیز بر روی آنها نظارت می‌شود. ربات مذکور می‌تواند اشیاء را شناسایی کند، مسیر را سریعا پیدا کند، هگام عبورعابر پیاده و حیوانات متوقف می‌شود و هنگام عبور از کنار موانع به آنها برخورد نمی‌کند. این ربات حتی قادر است در تاریکی نیز حرکت کند.

"دیمیتری پولیشچاک"(Dmitry Polishchuk)، رئیس بخش خودروهای خودران در یاندکس گفت: ما از فناوری‌های جدید برای ساخت خودرویی خودران که مجهز به چند حسگر است استفاده کردیم. من معتقدم که ربات‌هایی همانند این در آینده نزدیک کاربردهای متنوعی خواهند داشت.

شرکت یاندکس گفت که در آینده سطح نورد یاندکس می‌تواند برای تحویل سفارشات غذا توسط سرویس تحویل غذای یاندکس نیز مورد استفاده قرار گیرد. شرکت یاندکس گفت این ربات همچنین می‌تواند در دسترس شرکت‌های دیگر نیز قرار گیرد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها