کد خبر 69149

کمپانی اپل با انتشار خبری به صاحبان دستگاه های آیفون و آیپد سری قدیم هشدار داد تا 3 نوامبر فرصت دارند دستگاه خود را به‌روزرسانی کنند.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از سایت رسمی اپل، کمپانی اپل به صاحبان دستگاه های آیفون و آیپد سری قدیم هشدار داد اگر دستگاه خود را قبل از 3 نوامبر به‌روزرسانی نکنند، بعضی از مهم ترین کارکردهای سیستم و برنامه های شخص ثالث برای‌شان از کار می افتد.

دلیل این اتفاق، این است که داده های شبکه سامانه موقعیت‌یاب جهانی (GPS) قرار است بازنشانی شوند و این بازنشانی ممکن است روی برخی گیرنده ها تاثیر بگذارد. داده های این شبکه تقریبا پس از گذشت 19 سال دوباره بازنشانی می شود و حالا وقت آن فرا رسیده است.

این بازنشانی قبلا در تاریخ 6 آوریل روی برخی دستگاه ها تاثیر گذاشته بود، اما حالا اپل اعلام کرده اگر کاربران تا روز 3 نوامبر دستگاه های خود را به‌روزرسانی نکنند، ممکن است دچار مشکل شوند.

این مساله باعث می شود برخی مدل های آیفون و آیپد که قبل از سال 2012 معرفی شده اند، در بخش عملکرد GPS دچار مشکل شوند. علاوه بر ایجاد مشکل در بخش موقعیت‌یابی، ممکن است دستگاه های آیفون یا آیپد دچار مشکلاتی در بخش تنظیم زمان شوند که می‌تواند باعث اختلال در هماهنگ سازی iCloud و دیگر سرویس ها شود.

همچنین برنامه های شخص ثالثی که به GPS و زمان وابسته هستند نیز ممکن است از آن تاریخ به بعد از کار بیفتند.

به‌عنوان مثال فقط آیپد هایی که از سیمکارت پشتیبانی می کنند دچار این مشکل می شوند. مانند     iPhone 5، iPad (4th generation)،  iPhone 4s،  iPad mini (1st generation)،    iPad 2 (CDMA models only)، iPad (3rd generation)

دستگاه های iPhone 5 و iPad 4th Generation باید به iOS 10.3.4 بروزرسانی کنند اما بقیه دستگاه ها برای فرار از این مشکل باید به iOS 9.3.6 مهاجرت کنند.

منبع: اسپوتنیک

 

ارسال نظر

تازه ها