کد خبر 65840

طبق بررسی های انجام شده توسط کارشناسان دیجیتال امروزه قوی ترین دستگاه های 5G توسط هوآوی ساخته شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بنابر اعلام هوآوی، این برند با اعلام رسمی اینکه از مجموع ۵۰ قرارداد ۵G امضا شده با کشورهای مختلف،  ۲۸ عدد با کشورهای اروپایی است، جایگاه ویژه خود را به عنوان بزرگترین تامین‌کننده تجهیزات مخابراتی جهان، تثبیت کرد.

هم‌اکنون همکاری هوآوی با اروپایی‌ها به ثمره رسیده‌ است. همکاری با اپراتورهای اروپایی نه تنها از طریق تامین تجهیزات مورد نیاز برای ارائه شبکه‌های ۵G، بلکه از طریق ارائه گوشی‌های ۵G به آن‌ها و فروش انحصاری نیز انجام می‌شود.

هنگام آغاز همکاری هوآوی با شرکت Sunrise (یکی از بزرگترین اپراتورهای موبایل در سوییس) در جریان توسعه شبکه ۵G در این کشور، هوآوی با تحویل انحصاری گوشی‌ Huawei Mate ۲۰ X (مجهز به ۵G) به این اپراتور، علاوه ‌بر تامین تجهیزات مورد نیاز برای ایجاد بستر شبکه‌های ۵G، ابزار مورد نیاز برای استفاده از آن را نیز در اختیار این اپراتور و کاربرانش قرار داد.

تا ابتدای ماه آوریل امسال، بیش از ۱۷۵ پایگاه مخابراتی این اپراتور در سوییس به تجهیزات ۵G هوآوی مجهز شده‌اند. جالب اینکه این روند همچنان ادامه دارد و کاربران سوییسی هم‌اکنون پوشش نسبتا کاملی از شبکه ۵G را تجربه می‌کنند.

ادامه روند تجهیز پایگاه‌های مخابراتی اپراتور Sunrise به محصولات ۵G هوآوی باعث شده از کشور سوییس به عنوان کشور پیشرو و شماره یک حوزه ۵G یاد شود. مدیران Sunrise بر این باورند که گسترش شبکه ۵G به نفع مردم سوییس تمام می‌شود. آن‌ها علت این کار را تغییر سبک زندگی و افزایش امکانات دورکاری می‌دانند. در واقع ارتباط سریع‌تر به وسیله ۵G می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شود.

Olaf Swantee، مدیرعامل اپراتور Sunrise درباره شبکه ۵G و اهداف بلندمدت شرکت Sunrise گفت: «مفتخریم که نخستین شبکه ۵G سوییس را راه‌اندازی کرده‌ایم و از ماه آوریل تاکنون مشتری‌های ما با استفاده از مودم‌های ۵G از سرعت و پهنای باند بالای شبکه‌های نسل پنجم در خانه یا محل کار بهره‌مند شده‌اند. ما به عنوان نخستین اپراتور اروپایی، گوشی Huawei Mate ۲۰ X (۵G) را روانه بازار می‌کنیم. اپراتور Sunrise  از پیشگامان حوزه ۵G است و به پیشرفت این شبکه کمک شایانی خواهد کرد».

از سوی دیگر، Yang Chaobin، مدیرعامل بخش محصولات ۵G هوآوی، در مصاحبه‌ای با اعلام اینکه روند گسترش تجاری و فراگیر شدن شبکه‌های ۵G در سال ۲۰۱۹ آغاز شده، گفت: «هوآوی قدرتمندترین، ساده‌ترین و هوشمندترین تجهیزات و تکنولوژی‌های ۵G را توسعه داده و در تلاش است تا با پشتیبانی از اپراتورهای طرف قرارداد، ارتباطی سریع‌تر، با تاخیر کمتر و امن‌تر را به مردم سراسر جهان عرضه کند»./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها