کد خبر 65621

شرکت گوگل اعلام کرد که نرم افزار جدید Personal Safety در تصادفات رانندگی به طور خودکار با نیروهای امدادی تماس خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  بر اساس اعلام یکی سازندگان نرم افزار‌های سیستم عامل اندروید، ظاهرا شرکت گوگل به طور ناگهانی دست به انتشار نرم افزاری جدید برای گوشی‌های پیکسل زده است که این نرم افزار Personal Safety نام دارد. گوگل چند ساعت پس از عرضه این نرم افزار در فروشگاه پلی، آن را از این فروشگاه حذف کرد، اما برخی از کاربران قبل از حذف نرم افزار مذکور تصاویر مربوط به این نرم افزار و اطلاعات آن را در فضای مجازی منتشر کردند.

طبق اطلاعاتی منتشر شده از این نرم افزار، کاربران گوشی‌های پیکسل هنگامی که این نرم افزار را روی گوشی خود نصب کرده باشند، در صورت بروز تصادف در اتومبیلی که شخص سوار بر آن است، نرم افزار به طور خودکار با نیرو‌های امدادی تماس خواهد گرفت البته ظاهرا این قابلیت ابتدا صرفا در کشور آمریکا در دسترس خواهد بود و پس از گذشت زمان در کشور‌های دیگر در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

گوگل در تصادفات رانندگی به یاری کاربران گوگل پیکسل می‌آید

در حال حاضر این برنامه در دسترس هیچ کدام از کاربران اندروید نیست و افرادی که قصد دارند از این برنامه استفاده باید تا زمان معرفی آن در ۱۵ اکتبر و در رویداد Google event صبر کنند. گوگل قصد دارد در این رویداد از چندین برنامه تازه ساخته شده خود رونمایی کند و همچنین تاریخ عرضه این نرم افزار‌ها را نیز اعلام کند. علاوه بر معرفی نرم افزار احتمالا شرکت گوگل در این مراسم قصد دارد از گوشی جدید خانواده پیکسل که Pixel 4 نام دارد، رونمایی کند.

 

انتظار می‌رود این برنامه برای تمامی گوشی‌های پیکسل گوگل در دسترس قرار گیرد، همچنین احتمالا گوگل این نرم افزار را برای هر کشور به صورت جداگانه برنامه ریزی خواهد کرد چرا که تلفن‌های اضطراری در هر کشور با سایر کشور‌ها فرق می‌کند، با لاین حال باید تا ۱۵ اکتبر برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این نرم افزار منتظر ماند./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها