کد خبر 59015

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با توجه به بالا رفتن نرخ ارز یکی از برنامه‌های جدی وزارتخانه تأمین گوشی ارزان و باکیفیت داخلی است

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شورای اداری تربت حیدریه گفت: مردم  نیازمند ابزار و تجهیزات لازم هستند، لذا با توجه به بالا رفتن نرخ ارز یکی از برنامه‌های جدی وزارتخانه تأمین گوشی ارزان و باکیفیت داخلی است.

او تصریح کرد: در حال حاضر گوشی‌های خوبی در کشور تولید می‌شوند، هر چند قابل رقابت با گوشی‌های ۱۰ میلیون تومانی خارجی نیست، اما نیازمند حمایت است که البته پس از رفع ایرادات، ما با بسته‌های حمایتی بهتولید داخلی کمک می‌کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تربت حیدریه گفت: استخراج ارز دیجیتال در کشور ۷۰۰ مگاوات برق مصرف می‌کند و این اولین تکنولوژی مجازی است که ما آن را پذیرفتیم و دولت برای آن مقررات تعیین و ابلاغ، و اکنون از مزایای آن استفاده می‌کنیم.

جهرمی افزود: در حال حاضر در شرایط جنگ اقتصادی با تروریسم اقتصادی ایالات متحده و نگاه یک جانبه گرایانه سیاستمداران این کشور مواجه هستیم و محور مقاومت جمهوری اسلامی ایران است، اما بنا نیست این مقاومت مشکلات را برای مردم طبیعی کند،  که لازمه آن مجاهدت مسئولان در حوزه‌های مختلف اجرایی است.

او ادامه داد: با تأمین اعتبار لازم جاده تربت حیدریه به مشهد تا پایان امسال به نسل سوم و برخی مناطق به نسل چهارم آنتن دهی مجهز می‌شود و علاوه بر آن ۱۳ کیلومتر فیبر نوری در تربت حیدریه برای تقویت ارتباطات اجرا خواهد شد./باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

تازه ها