کد خبر 54706

قیمت بیت‌کوین در ادامه روند افزایشی خود 4 درصد رشد کرد و نقطه 12 هزار دلار را به سرعت تنها طی یک روز پشت سر گذاشت و اکنون در نقطه 12 هزار و 300 دلار قرار گرفته است که نشان‌دهنده رشد 100 درصدی آن در یک سال اخیر است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بیت‌کوین برای رسیدن به نقطه‌ی 20 هزار دلار خیز بلندی را برداشته است به طوری که دیروز حدود 480 دلار افزایش پیدا کرد و مرزهای 12 هزار دلار را پشت سر گذاشت.

بعد از رشد 2.5 درصدی بیت‌کوین در تاریخ 24 ژوئن دیروز نیز این ارز دیجیتال رشد 4 درصدی را سپری کرد و نقطه‌ی 12 هزار دلار را پشت سر گذاشت. به نظر می‌رسد که فاز صعودی قیمت بیت‌کوین که سال‌ها در محدوده‌ی 5 هزار دلار بود اکنون شدت بیشتری یافته است.

Capture1

میانگین رشد هفتگی این ارز دیجیتال پرمعامله در جهان 32 درصد بوده و روز به روز بر این مقدار افزوده می‌شود. همچنین میانگین رشد قیمتی ماهانه بیت‌کوین اکنون حدود 40 درصد است که حکایت از رشد 100 درصدی آن در یک سال اخیر دارد.

سال گذشته قیمت هر بیت‌کوین حدود 5500 دلار بود اما اکنون این روند دو برابر شده و از 12 هزار دلار عبور کرده و به 12300 دلار رسیده است.

سایر ارزها نیز به موازات بیت‌کوین رشد قیمتی داشته‌اند. به عنوان مثال «ایتریوم» که بعد از بیت‌کوین مشهورترین ارز دیجیتال در دنیاست اکنون 330 دلار معامله می‌شود که حکایت از رشد 12 دلاری آن در روز گذشته دارد که نشان‌دهنده افزایش بیش از 4 درصدی آن در تنها یک روز است.

«ریپل» اگر چه به گمان بسیاری از کارشناسان روند رو به رشد خوبی را در سال‌های آتی سپری خواهد کرد اما سرعت رشد قیمتی آن اکنون کمتر از دو ارز دیگر است اما با این حال در روز گذشته رشد نزدیک به 3 درصد رشد را تجربه کرده است که نشان‌دهنده رشد 10 درصدی آن در خلال یک هفته اخیر است.

افزایش ریسک‌های ژئوپلیتیک در سطح جهانی اقبال به ارزهای دیجیتال را بیشتر کرده است به ویژه این‌که معامله این ارزها از اقتدار بانک‌های مرکزی جهان فاصله دارد و قابل ردیابی نیست.

دو سال پیش بیت‌کوین در یک رشد غول‌آسا تا نقطه 20 هزار دلار پیشروی کرد که با اعمال سیاست‌های ضد ارزهای دیجیتال در جهان توسط بسیاری از کشورها به یکباره تا سطح 5 هزار دلار سقوط کرد و مدت زیادی را در همان حول و حوش قیمتی نوسان داشت.

 

ارسال نظر

تازه ها