کد خبر 52635

میکرون پس از مدتی مقاومت مقابل سیاست جدید دولت آمریکا برای تحریم هوآوی سرانجام مجبور به قطع روابط خود با این شرکت شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مدتی است هوآوی از سوی آمریکا تحت فشار قرار گرفته است. سطح جهانی این شرکت به دلیل تحریم‌های جدیدی که دولت آمریکا برای محصولات آن ایجاد کرده  متزلزل شده است. آمریکا دلیل اصلی این کار خود را جاسوسی این شرکت برای دولت چین اعلام کرده است.  البته این ادعا تا به اکنون ثابت نشده و هوآوی آن را بارها تکذیب کرده است.

شاید بتوان Mircon را جزو آخرین شرکت‌هایی دانست که جلوی خواست دولت آمریکا مبنی بر تحریم هوآوی ایستادگی کرد اما این شرکت نیز به ناچار مجبور به تن دادن به این خواسته شد. شرکت Micron بالاخره برای همسو شدن با قانون وضع شده در وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا مجبور به قطع رابطه تجاری با هوآوی شد.

شرکت Micron نیز روابط تجاری خود با هوآوی را قطع کرد


بیشتر بخوانید: پس از تحریم‌های آمریکا، هوآوی چندین خط تولید خود را متوقف کرد 


در بیانیه‌ای رسمی، Micron گفت که به عنوان یک شرکت ساخت تراشه، با کسب و کار بین المللی که ریشه‌های آن در ایالات متحده آمریکا است باید روابط تجاری خود با هوآوی را متوقف کند. علاوه بر این، Micron نامه‌هایی را به شرکای تجاری خود فرستاد و از آن‌ها خواست به صورت مستقیم یا غیرمستقیم ماژول‌هایی که در آن‌ها از تراشه‌های میکرون استفاده شده است را به هوآوی نفروشند. در واقع با این کار SSD ها، کارت‌های حافظه، فلش‌های ذخیره سازی و غیره هیچ کدام به هوآوی فروخته نخواهد شد.

متاسفانه بیشتر از آن چه هوآوی از این اتفاق آسیب می‌بیند، خود شرکت Micron متضرر می‌شود. اگر دلیل این امر برای شما جالب است باید بگوییم که بر اساس گزارش H1 2019 چیزی در حدود ۱۳ درصد سود شرکت Micron از هوآوی حاصل می‌شود و این در حالی است که هنوز برای هوآوی شرکت‌های شخص ثالثی هستند که می‌توانند تراشه‌های مورد نیاز آن را تامین کنند./ باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها