کد خبر 50251

بیت‌کوین دوباره امروز 3.5 درصد افزایش قیمت پیدا کرد به طوری که اکنون در سطح 8 هزار دلار معامله می‌شود که از آگوست 2018 تاکنون بی سابقه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بیت‌کوین که روز گذشته را 3 درصد کاهش قیمت داشت امروز دوباره صعودی شد و به 8 هزار دلار رسید.  

امروز بیت‌کوین رشدی معادل 3.5 درصد داشته است و روند صعودی یک ماه اخیر خود را ادامه داده است و احتمال اینکه دوباره در قالب حباب افزایش قیمت پیدا کند زیاد است. در صورت افزایش دوباره حباب، این ارز دیجیتال دوباره می‌تواند اوج تاریخی دسامبر 2017 را دوباره تکرار کند که قیمت هر بیت‌کوین به 20 هزار دلار رسید.

اقتصاددانان جهانی با سرمایه‌گذاری و معاملات مبتنی بر بیت‌کوین همیشه با دیده تردید می‌نگرند و معتقدند این وضعیت باعث فرارهای مالیاتی گسترده و همچنین پولشویی‌های وسیع شده است.

اما حتی با وجود مخالفت اقتصاددانان و بانک‌های مرکزی کشورهای جهان سرمایه‌گذاری در این حوزه در حال افزایش است و اکنون برخی کشورها به دنبال این هستند تا بتوانند ارزهای دیجیتال ملی خود را ایجاد کنند.

بیت‌کوین امروز حدود 252 دلار افزایش قیمت پیدا کرده و این در حالی است که اکنون میزان کاهش سالانه قیمت بیت‌کوین به تنها 4 درصد رسیده است.

با لمس 8 هزار دلار اکنون این قیمت از آگوست 2018 بی سابقه است.

 

ارسال نظر

تازه ها