کد خبر 50063

قیمت بیت‌کوین در حالی امروز هم 4 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد که امارها نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال در یک هفته گذشته بیش از 30 درصد افزایش قیمت داشته اما سایر ارزهای دیجیتال غیر از بیت‌کوین نتوانسته‌اند به این اندازه رشد قیمت داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در یک ماه اخیر قیمت بیت‌کوین افزایش خیره‌کننده‌ای داشته به طوری که دوباره توجهات به سمت این ارز دیجیتال جلب شده است و سرمایه‌گذاری در این رمزارز افزایش یافته است.

آمارهای قیمتی بیت‌کوین نشان می‌دهد که امروز این ارز مجازی نزدیک 4 درصد افزایش یافته و این در حالی است که در یک هفته اخیر شاهد رشد 30 درصدی بیت‌کوین بوده‌ایم.

بررسی قیمت بین‌کوین در یکی دوسال گذشته نشان می‌دهد که در مقطعی قیمت هر بیت‌کوین به 20 هزار دلار رسید اما به یکباره در نتیجه سیاست‌گذاری بانک‌های مرکزی کشورها علیه این ارز دیجیتال سقوط کرد و به 5 هزار دلار رسید و در همین محدوده قیمتی تثبیت شد.

در یک ماه اخیر دوباره نوسانات بیت‌کوین در جهت صعودی افزایش یافته به گونه‌ای که تنها در یک ماه اخیر 45 درصد رشد داشته و دوباره بسیاری از سرمایه‌گذاران به سمت این حوزه از سرمایه‌گذاری رو آورده‌اند.

Capture2

جالب ماجرا اینجاست که سایر ارزهای دیجیتال غیر از بیت‌کوین نوسان زیادی نداشته‌اند و رابطه مستقیمی بین افزایش قیمت بیت‌کوین و سایر رمزارزها مشاهده نشده است.

به عنوان مثال ایتریوم که دومین ارز دیجیتال دنیا به لحاظ میزان سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود در خلال یک هفته اخیر تنها 17 درصد رشد داشته و این در حالی است که یک ماه اخیر میزان افزایش قیمت آن تنها 20 درصد بوده است که کمتر از نیمی از میزان افزایش قیمت بیت‌کوین است.

مثال دیگر «ریپل» است که امروز حدود 1.5 درصد کاهش قیمت داشته و در یک هفته اخیر تنها توانسته 9 درصد رشد کند و میزان افزایش قیمت آن در یک ماه اخیر حکایت از کاهش 0/52 درصدی دارد. در یکسال اخیر این رمزارز حدود 55 درصد کاهش ارزش را تجربه کرده است که در مقایسه با بیت‌کوین که کاهش ارزشی مقابل 13 درصد است رقم بسیار بالایی است.

 

ارسال نظر

تازه ها