کد خبر 49867

حالا 53 ایموجی بدون جنسیت هم به فهرست ایموجی‌های سیستم‌ عامل اندروید Q اضافه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،ایموجی‌ها نخستین بار در سال 1999 طراحی شده و وارد نرم‌افزارهای کامپیوتری شدند؛ شکلک‌هایی که در آن زمان تعدادشان به 176 مورد می‌رسید اما حالا و با گذشت بیست سال می‌توانیم به بیش از 3000 ایموجی مختلف در گوشی‌های هوشمند و رایانه‌هایمان دسترسی پیدا کنیم.

ایموجی‌ها در ابتدا تنوع زیادی نداشتند، اما حالا تقریبا تمام اقشار و نژادهای بشری برای خود نماینده دارند. در همین راستا پس از اضافه شدن ایموجی افراد مو قرمز و زنان دانشمند، حالا 53 ایموجی بدون جنسیت هم به فهرست ایموجی‌های سیستم‌ عامل اندروید Q اضافه شده است.

این 53 ایموجی - که به شکل یک انسان با پوست زرد طراحی شده‌اند - این هفته با آپدیت بتا به گوشی‌های پیکسل گوگل می‌رسند و تا پایان امسال کلیه دیوایس‌ها قادر به استفاده از آن‌ها خواهند بود. ایموجی‌های جدید ترکیبی از چند طرح دیگر هستند، و ویژگی‌هایی دارند که می‌توانند هم برای جنس مرد و هم جنس زن باشند. این ویژگی‌ها را می‌توانید در انواع حالات مو و لباس آن‌ها مشاهده کنید.

 

ایموجی

 

 

به غیر از این بعضی کاراکترهای فانتزی هم در این ایموجی‌ها بدون جنسیت شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به دراکولا و انواع زامبی اشاره کرد. اضافه شدن ایموجی‌های بیشتر می‌تواند برای افرادی که از آن‌ها در مکالمات خود استفاده می‌کنند خبر خوبی باشد، اما احتمالا مشکلاتی را هم به خود به همراه می‌آورد.

به عنوان مثال، یکی از مشکلات این است که ایموجی به نمایش درآمده در یک گوشی اندرویدی می‌تواند با همان ایموجی در آیفون متفاوت باشد. بنابراین اگر از گوشی اندرویدی خود یک ایموجی بدون جنسیت بفرستید، ممکن دوست آیفون دار شما معادل زن یا مرد آن را دریافت کند.

با این وجود خبر خوشحال کننده اینجاست که برندهایی مثل اپل و سامسونگ هم معمولا با فاصله زمانی کوتاهی از گوگل فهرست ایموجی‌های خود را به‌روزرسانی می‌کنند. برای دریافت ایموجی‌های جدید باید سومین نسخه بتای اندروید Q را روی گوشی خود نصب کنید.

 

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر

تازه ها