کد خبر 49607

بیت‌کوین اخیرا روند افزایشی به خود گرفته به طوری که امروز نزدیک 4 درصد به قیمت بیت‌کوین اضافه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، امروز قیمت بیت‌کوین معروفترین ارز دیجیتال در جهان حدود 4 درصد افزایش یافت و اکنون هر بیت‌کوین به قیمت 6238  دلار معامله می‌شود.

نگاهی با روند افزایشی قیمت بیت‌کوین نشان می‌دهد که با وجودی که تغییر روزانه این ارز دیجیتال نزدیک 4 درصد افزایش یافته است اما تغییر نرخ سالانه آن کاهش 35 درصدی را نشان می‌دهد.

Capture2

بیت‌کوین در سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار شده به طوری که شرکت‌های بسیار زیادی اکنون در سراسر جهان اقدام تأسیس شرکت در این حوزه و استخراج این ارز دیجیتال می‌کنند. استخراج بیت‌کوین مبتنی بر فناوری بلاک‌چین است که در حوزه تکنولوژی بسیار فعالیت نوآورانه‌ای محسوب می‌شود و برخی کشورها اقدام به ایجاد ارزهای دیجیتال ملی کرده‌اند تا از آن به عنوان وسیله‌ای برای مبادلات بین‌المللی استفاده کنند.

بعد از اینکه دولت چین و برخی کشورهای دیگر معاملات مبتنی بر ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کردند قیمت بیت‌کوین که تا 20 هزار دلار افزایش یافته بود به یکباره تا نزدیکی 5 هزار دلار سقوط کرد.

اقتصاددانان معروف بین‌المللی از مخالفان سرسخت این نوع پول هستند و عقیده دارند که این اقدام کنترل دولت‌ها بر مبادلات را کاهش می‌دهد.

 

ارسال نظر

تازه ها