کد خبر 36283

به دلیل رمزگذاری نشدن اطلاعات 5 میلیون گذرنامه در هتل ماریوت، این اطلاعات دست هکرها افتاده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از نیویورک تایمز بررسی های دقیق تر نشان داده تعداد افرادی که بدین شکل اطلاعاتشان به دست هکرها افتاده ۳۸۳ میلیون نفر است. با این حال هک یادشده هنوز بزرگترین مورد سرقت اطلاعات خصوصی مشتریان یک کسب و کار بزرگ در تاریخ محسوب می شود.

از سوی دیگر، تعداد گذرنامه هایی که اطلاعات ثبت شده آنها رمزگذاری نشده بوده و لذا هکرها به راحتی می توانند از آنها سواستفاده کنند تنها ۵ میلیون مورد است که در مقایسه با ابعاد کلی این حمله هکری ناچیز است. هر چند سرقت اطلاعات ۵ میلیون گذرنامه توسط هکرها می تواند مشکلات زیادی را در حوزه امنیت و حریم شخصی برای این افراد ایجاد کند.

رسانه های آمریکایی این حمله هکری را به سازمان های اطلاعاتی کشور چین نسبت داده اند، هر چند چین این موضوع را به شدت تکذیب کرده است.

علت کاهش تعداد قربانیان این حمله از ۵۰۰ میلیون به ۳۸۳ میلیون مورد تکراری بودن برخی از اطلاعات هک شده است. ممکن است این رقم با شناسایی موارد تازه ای از داده های تکراری باز هم کاهش یابد.

دومین حمله هکری بی سابقه از نظر سرقت داده های خصوصی کاربران مربوط به شرکت Equifax است که در زمینه ارسال گزارش در مورد وضعیت اعتباری مشتریان خود فعالیت می کند و در سال ۲۰۱۷ سرقت اطلاعات ۱۴۵.۵ میلیون مشتری آمریکایی خدمات آن افشا شد. اعلام این موضوع منجر به برکناری رئیس این شرکت و کاهش بی سابقه اعتماد به آن شد.

 

ارسال نظر

تازه ها