کد خبر 32769

بیت کوین، ایتریوم و ریپل 3 ارز دیجیتالی که بیشترین طرفداران در جهان را دارند و از اواسط نوامبر تاکنون درصد کاهش ارزش بیت کوین از باقی ارزهای دیجیتال بیشتر بوده است.

در سه ماه گذشته بازار ارزهای دیجیتال دچار نوسانات زیادی شد که بیشترین کاهش قیمت را در ماه نوامبر داشته‌ایم و این کاهش قیمت ارزهای دیجیتال به ویژه بیت کوین بعد از سال 2011 بزرگترین کاهش قیمت در تاریخ این ارزها محسوب می‌شود، زیرا قیمت بیت کوین در طول یک ماه از 6800 دلار به زیر 4000 دلار رسید و این برای سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال اتفاق بسیار تلخی بود و باید گفت که هنوز دلیل این کاهش قیمت زیاد مشخص نشده است.

 

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

در بازار ارزهای دیجیتال هیچ سیاست گذاری متمرکزی مطرح نیست و یک بازار کاملا باز است و در روزهای تعطیل هم خرید و فروش می شوند. بسیاری از سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال زمانی که در این بازار فعالیت خود را شروع می کنند، دیگر نمی‌توانند با افزایش ارزش سهام در بازارهای بورس سنتی خوشحال شوند، زیرا حجم سودی و زیانی که دارند بسیار پر ریسک است. اما با توجه به همه‌ی این ریسک‌هایی که در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد افراد زیادی هر روزه به سرمایه گذاری در این بازار علاقمند می شوند.

 

مهم ترین ارز های دیجیتال در ایران و دنیا

در بازار ارز دیجیتال، ارزهای زیادی وجود دارند اما معروف ترین این ارزها به ترتیب بیت کوین، ریپل و اتریوم است و بیشترین سرمایه‌گذاری ها در جهان با بیت کوین انجام می‌شود. بسیاری از افرادی که بیت کوین سرمایه گذاری می‌کنند، آن را به چشم یک اندوخته یا یک دارایی باارزش نگاه می کنند. اتریوم در بازار ارز دیجیتال رقیب سرسخت بیت کوین است و یکی از پرطرافدارترین ارزها از نظر ارزش در بازار است. ریپل در یک شبکه متمرکز فعالیت می‌کند و بانک‌ها از آن برای انتقال پول استفاده می کنند.

در ایران ارز دیجیتالی که بیشترین معامله را دارد بیت‌کوین است و بیشترین سرمایه گذاری‌ها بر روی این ارز قرار می‌گیرد.

قیمت بیت‌کوین امروز 4 هزار و 30 دلار است و به تومان قیمت این ارز دیجیتال 45 میلیون و 926 هزار و 366 تومان است.

قیمت ریپل 36صدم دلار است و معادل ریالی آن 4 هزار و 128 تومان است.

قیمت اتریوم در بازار امروز 113 دلار و معادل ریالی آن 1میلیون و 296 هزار و 582 تومان می شود.

زرقثلر

 

ارسال نظر

تازه ها