کد خبر 30099

آمار موسسه آماری و تحقیقاتی کانتر پوینت

آمارهای فروش جهانی گوشی نشان می دهد که فروش هواوی سه درصد رشد کرده و جایگاه اپل را در رده دوم گرفته و این در حالی است که سامسونگ علارغم کاهش سه درصدی همچنان بیشترین سهم فروش در بازار جهانی را برعهده دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تازه ترین گزارش‌های منتشر شده از سوی موسسه آماری و تحقیقاتی کانتر پوینت حاکی از آن است که میزان فروش بسیاری از برندهای تولیدکننده موبایل در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ میلادی کاهش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده است به گونه‌ای که میزان فروش گوشی هوشمند در جهان با سه درصد کاهش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی، به ۳۸۶.۸ میلیون دستگاه رسیده است این در حالیست که این میزان در محاسبات و تحقیقات موسسه IDC با یک  کاهش شش درصدی مواجه شده است.

در این تحقیقات، سهم سامسونگ یکی از برترین شرکت‌های تولیدکننده موبایل در جهان از بازار فروش گوشی هوشمند با سه درصد کاهش نسبت به سه ماهه سوم سال گذشته، از ۲۱ درصد به ۱۹ درصد نزول کرده است. این در حالیست که هواوی بعنوان یکی از برترین تولیدکنندگان چینی موبایل، با سه درصد رشد، سهم خود را از ۱۰ درصد به ۱۳ درصد رسانده است.  اپل نیز دقیقا با کسب همان ۱۲ درصد سهم از بازارهای جهانی موبایل در سال ۲۰۱۷ میلادی، در سومین جایگاه از این رده بندی ایستاده است. شیائومی نیز با دو درصد رشد، توانسته است بعد از این سه غول تکنولوژی بایستد و سهم خود را از هفت درصد به ۹ درصد برساند.

در گزارش وب سایت gsmarena همچنین آمده است که سامسونگ در سومین فصل از سال ۲۰۱۸ میلادی توانسته است ۷۲ میلیون دستگاه، هواوی ۵۲ میلیون و اپل نیز ۴۷۷ میلیون دستگاه گوشی را به فروش برسانند.

کمپانی اچ‌ام‌دی گلوبال نیز که مسئولیت فروش محصولات نوکیا را بر عهده دارد، نیز توانسته است میزان فروش خود را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دو برابر کرده و با به فروش رساندن ۴.۸ میلیون دستگاه سهم خود را به یک درصد از بازارهای جهانی موبایل برساند.

جدول زیر به تشریح بیشتر سهم سایر برندهای تولیدکننده گوشی هوشمند در بازارهای جهانی می‌پردازد:

57773648

البته این در حالیست که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه بازار محصولات فناوری برآورد کرده اند که  نزدیک شدن به فصل تعطیلات سال نوی میلادی و خرید هدیه برای کریسمس و همچنین جمعه سیاه، به طور قطع میزان فروش محصولات فناوری بخصوص گوشی‌های هوشمند را افزایش خواهد داد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها