کد خبر 27880

سوندار پیچای رئیس گوگل در نامه ای به سناتورها ابعاد همکاری خود با دولت چین را توضیح داد و اعلام کرد همکاری با چین از پیش تعیین نشده بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی نت، همزمان با پایان یافتن ماه اوت، پیچای نامه ای به سناتورهای ایالات متحده نوشت تا ثابت کند هیچ نقشی در فرایندهای منفی یا جاسوسی در چین ندارد.

ساندار پیچای، در این نامه به سناتورهای ایالات متحده در مورد نگرانی های موجود در خصوص تلاش های این شرکت در چین توضیحاتی ارائه کرده است. اما در این نامه او اشاره چندانی به پاسخ سوالات در مورد پروژه موسوم به «legislators» نکرد. پروژه ای که طرحی آشکار از سوی شرکت تحت سرپرستی وی برای ساخت یک موتور جستجوی سانسور شده برای چینی ها است. ان هم در شرایطی که چین از هشت سال پیش تا کنون گوگل را سانسور کرده است.

سناتورهایی از جمله مارک وارنر سناتوردموکرات از ویرجینیا، و مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه از فلوریدا، به گوگل برای جزئیات خاصی نظیر اینکه چگونه این محصول کار می کند یا چگونه این شرکت با دولت چین همکاری دارد هشدار داده و از این شرکت توضیح خواسته اند.

بر اساس یک کپی از نامه که به گروه خبری سی نت رسیده است؛ از قول ساندار پیچای می خوانیم: "ما به طور اتفاقی و از پیش تعیین نشده به این موضوعات می پردازیم. بنابراین هنوز نمی دانیم که آیا سرویس جستجوی ما در چین آزاد می شود یا خیر. ما در موقعیتی نیستیم که قادر به پاسخگویی به این نوع پرسش ها باشیم."

با توجه به حساسیت بالای این روزهای سناتورها روی فعالیت های گوگل، باید دید این شرکت  چگونه می تواند از پس پاسخدهی به این حساسیت ها بر آمده و با مشکلات مبارزه کند.

 

ارسال نظر

تازه ها