کد خبر 21730

وزیر ارتباطات امروز در مجلس به این پرسش که «علت دور زدن مسدودسازی تلگرام توسط نرم افزارهای داخلی همچون هات‌گرام و تلگرام طلایی چیست» پاسخ داد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، علی نجفی نماینده بابل و سخنگوی کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: در این جلسه سوال نصرالله پژمانفر نماینده مشهد از آذری جهرمی وزیر ارتباطات با این موضوع که با توجه به دستور قضایی صادر شده مبنی بر اعمال مسدودسازی (فیلترینگ) اپلیکیشن تلگرام از 10 اردیبهشت 97 و علت دور زدن مسدودسازی تلگرام توسط نرم افزارهای داخلی همچون هات‌گرام و تلگرام طلایی چیست، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

وی افزود: تصمیم‌گیری درباره فعالیت یا ادامه آن یا ممانعت از آن در مرکز ملی فضای مجازی صورت می‌‌پذیرد و طبیعتا وزارت ارتباطات نقشی در تصمیم‌گیری آن ندارد؛ درنهایت نماینده سوال کننده از پاسخ‌های وزیر ارتباطات قانع نشد و سوال مذکور به صحن علنی مجلس ارجاع شد. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین تصریح کرد: در ادامه این جلسه موضوع امنیت در فضای مجازی و اقدامات صورت گرفته در جهت بومی‌سازی شبکه‌های پیام‌رسان داخلی با حضور آقای آذری جهرمی بررسی شد و وزیر ارتباطات و همکاران وی گزارشی از اقدامات و برنامه‌های این وزارتخانه در حوزه‌های مربوطه از قبیل تقویت شبکه ملی اطلاعات و کاهش آسیب‌پذیری و مقابله با تهدیدات در فضای مجازی ارائه کردند. 

نجفی خوشرودی ادامه داد: وزیر ارتباطات از شناسایی 25 میلیون حمله سایبری و 650 مورد نفوذ طی 6 ماه گذشته توسط بیش از 900 هزار مهاجم علیه کشورمان خبر داد. 

وی اضافه کرد: تشریح اقدامات وزارت ارتباطات در راستای سند مصوب شورای عالی فضای مجازی در حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی، ساماندهی سیم‌کارت‌های تلفن همراه، اینترنت کودکان و نوجوانان و ... از دیگر موارد مطروحه از سوی آقای آذری جهرمی بوده است. 

نجفی خوشرودی در پایان با بیان اینکه در ادامه این جلسه اعضای کمیسیون نقطه نظرات خود پیرامون موارد فوق‌الذکر را مطرح کردند، خاطرنشان کرد: اهمیت حمایت موثرتر از پیام‌رسان‌های داخلی، ضرورت تقویت فعلی و خدمات پیام‌رسان‌های داخلی، مدیریت و نه تحدید خدمات اطلاع‌رسانی و .... از موارد مطرح شده از سوی نمایندگان عضو کمیسیون در این جلسه بود. 

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها