کد خبر 16482

این روزها تاثیر داشتن یک شماره همراه به اصطلاح رند در تجارت را نمی توان نادیده گرفت و پس از فراگیر شدن تلفن های همرا بسیاری از افرادی که این موضوع را پیش بینی می کردند اقدام به خرید شماره های سیمکارت و سرمایه گذاری در این کالای ارتباطی کردند تا بازار خرید و فروش آن راه بیفتد و مکانیسم بازار را توام با انحصاری نه چندان باکشش در آن رقم بخورد در حال حاضر نیز شماره های رند در کدهای مختلف در رنج قیمتی 2 میلیون تا 700 میلیون تومان بفروش می رسد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، پس از متداول شدن تلفن های همراه و فراگیر شدن آن به اقتضای زمان، تجارتی در حوزه سیمکارت به وجود آمد. این تجارت به ویژه در شماره 0912 عمق بیشتری داشت و سبب به وجو آمدن بازار ی با قیمت های صعودی در آن شد. قیمت سیمکارت های 0912 که با عدد یک آغاز می شوند از 4 میلیون تومان آغاز می شود و تا 700 میلیون تومان ادامه دارد البته این رنج قیمتی اگرچه نامعقول به نظر می رسد اما رابطه مستقیمی با رند بودن اعداد بعدی شماره دارد.

برای مثال در شماره های 0912 ای که سه شماره ابتدایی آن ها 111 است قیمت ها از سطح بالاتری آغاز می شود و در بازه 38 میلیون تومانی تا 700 میلیون تومانی قرار دارند.

این موضوع در کد دو هم به چشم می خورد و قیمت شماره هایی که با دو آغاز می شوند البته پایینترین قیمت در کد دو 2 میلیون تومان است و سقف آن در حالی 270 میلیون تومان است که 5 عدد اول آن 2 است .

قیمت سیمکارت هایی که با عدد 3 آغاز می شوند در کمترین قیمت 1 میلیون و 900 هزار تومان است و بیشترین قیمت آن 149 میلیون تومان است که 5 عدد ابتدایی آن نیز 3 است بنابرین روان بودن سبب شده است که این شماره ها با بالاترین قیمت ممکن در یک بازار کاملا انحصاری اما با کشش به فروش برسد زیرا اگرچه شماره ها محدود و خاص هستند اما قدرت چانه زنی برای قیمت آنها بسیار بالا است.

0912

کمترین قیمت

بیشترین قیمت

1

4 میلیون تومان

700 میلیون تومان

2

2 میلیون تومان

270 میلیون تومان

3

1 میلیون و 900 هزار تومان

149 میلیون تومان

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها