کد خبر 16339

شرکت تحقیقات بلاک چین در آخرین اطلاعاتی که منتشر کرده است صاحبان عمده بیت کوین را مشخص کرده است و گروه موسوم به نهنگ های بیت کوین را به عنوان صاحبان عمده این ارز رمزنگاری شده معرفی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از فایننشال تایمز، یک گروه یکهزار و ۶۰۰ نفری از سرمایه گذاران مرموز بیت کوین که معروف به «نهنگ های بیت کوین» هستند، در مجموع ۳۷.۵ میلیارد دلار از مجموع ارزش بازار این ارز رمزنگار را در دست خود دارند.

اطلاعات به دست آمده از شرکت تحقیقات بلاک چین «چاینا آنالیس» حاکی از آن دارد که این افراد یک سوم از مجموع دارایی های بازار بیت کوین را تصاحب کرده اند و هر شخصی که در گروه «نهنگ های بیت کوین» قرار دارد، حداقل یکهزار واحد بیت کوین دارد.

بر همین اساس، برآورد می شود که در حدود ۵ میلیون بیت کوین در اختیار «نهنگ های بیت کوین» است؛ ضمن اینکه کمتر از ۱۰۰ نفر از اعضای این گروه بین ۱۰ هزار تا ۱۰۰ هزار بیت کوین دارند که قیمت آن با توجه به نرخ امروز بیت کوین بین ۷۵ میلیون دلار تا ۷۵۰ میلیون دلار می شود.

بر پایه این گزارش، احتمال دارد که این افراد با یکدیگر در ارتباط باشند و از آنجایی که در قوانین مرتبط با ارزهای رمزگار خلاء هایی وجود دارد، نوساناتی را در بازار ایجاد کنند.

منبع : خبرگزاری ایبنا

 

ارسال نظر

تازه ها