کد خبر 11932

«هوان ژانگ»موسس گروه بلاک چین DAEX چین اعلام کرد که چین در خصوص فناوری بلاک چین رویکرد مثبتی دارد اما مقامات چین به هیچ وجه اجازه ورود هیچ ارز رمزنگاری شده ای را ه این کشور نمی دهند و بانک مرکزی در حال کار برروی سکه دیجیتال خود با اسم (یوآن رمزنگار) است.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از اسپوتنیک، در حاشیه اجلاس اقتصادی در یالتا روسیه، «هوآن ژانگ» موسس گروه بلاک چِین DAEX چین  در ارتباط با توسعه بازار رمزنگار در چین و چشم انداز ملحق شدن قدرت ها با روسیه در این حوزه گفت: چین به هیچ ارز رمزنگاری اجازه نخواهد داد که در داخل این کشور گردش داشته باشد؛ مگر اینکه یوآن دیجیتال باشد.

در حال حاضر گروه DAEX بر روی اکوسیستمی شفاف در حوزه ارزهای مجازی فعالیت می کند. این شرکت به صورت فعالانه با روسیه بمنظور معرفی سیستمی شفاف همکاری می کند که مردم را قادر به ردیابی تمام تراکنش های انجام گرفته شده با ارز رمزنگار می کند.

به گفته وی، چین در مورد فناوری بلاک چین یک رویکرد مثبتی دارد؛ اما مقامات پکن نسبت به ارزهای رمزنگار ترس دارند؛ ضمن اینکه بانک مرکزی چین در حال کار بر روی سکه دیجیتال خود با نام «یوآن رمزنگار» است و مقامات چین به هیچ ارزمجازی دیگری اجازه گردش در اقتصاد این کشور نخواهند داد.

بر پایه این گزارش، در سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی چین عرضه اولیه سکه های دیجیتال و ارزهای رمزنگار را ممنوع و سپس تبلیغات ارزها را بر روی اینترنت و شبکه های اجتماعی قدغن و به بانک های ملی این کشور توصیه کرد معاملاتی را که با ارزهای رمزنگار انجام می شوند را خدمات ندهد.

منبع : خبرگزاری ایبنا 

ارسال نظر

تازه ها