کد خبر 22072

پس از انتقادات و واکنش ها

سعید حجاریان پس از نقدهای مطروحه درباره توصیف شرایط ایران و با عنوان "به لحاظ سیاسی به دختری شبیه شده‌ایم که آنقدر به خواستگارها ایراد می گیرد که پیر می شود!" و نقدهایی که به این موضوع وارد شد، عذرخواهی کرد و برخی توضیحات را ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"،به دنبال واکنش آذر منصوری ، نماینده مجلس شورای اسلامی  و سایر منتقدان نسبت به مثال جنسیتی سعید حجاریان برای توصیف شرایط ایران در هفته گذشته، سعید حجاریان گفت: باید بابت آن جمله عذرخواهی کنم. در ادامه به نقل از روزنامه ایران متن صحبت های وی را پیرامون این موضوع می خوانیم.

هفته گذشته گفت‌و‌گویی از سعید حجاریان منتشر شد که نقدهایی را به سمت این فعال سیاسی روانه کرد. او گفته بود: "به لحاظ سیاسی به دختری شبیه شده‌ایم که آنقدر به خواستگارها ایراد می گیرد که پیر می شود!"

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در این باره گفت:

▫️باید بابت آن جمله عذرخواهی کنم، اما در مجموع زبان فارسی زبان مردانه‌ای است، نه تنها در این سال‌ها، که همیشه این زبان مردانه بوده است. 

شاید بهتر بود از مثال دیگری استفاده می‌کردم؛ مثال دیگری هم داشتم که مربوط به یکی از داستان‌های سعدی است که در آن گفته می‌شود: سعدی خط سبز دوست دارد نه هر الف جوالدوزی... من معتقدم اگر این مثال را استفاده می‌کردم، منتقدان من را متهم به پدوفیلی می‌کردند. خلاصه آنکه باید دقت کرد و مثال‌های دیگری به‌کار برد.

انتقاد آذر منصوری از مثال جنسیتی سعید حجاریان

 

ارسال نظر

تازه ها