کد خبر 93574

انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو

انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو اعلام کرد در صورت ترخیص قطعات از گمرک تمامی خودروهای ناقص کف پارکینگ خودروسازان تکمیل خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «محمدرضا نجفی‌منش» امروز (شنبه) ‌گفت: مطابق آخرین آمارها، اکنون ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو در کف پارکینگ‌های دو خودروساز بزرگ کشور (ایران‌خودرو و سایپا) وجود دارد که هر یک از آنها با کسری در چند قطعه روبرو بوده و به همین دلیل تجاری نشده‌اند.

وی خاطرنشان‌کرد: ‌قطعات مورد نیاز همه این خودروها وارد شده و در گمرکات کشور موجود است، اما متظر تخصیص ارز از سوی بانک‌مرکزی است.

این مقام صنفی تاکیدکرد:چنانچه مشکل تخصیص ارز حل شود، قطعات به سرعت به خطوط تولید رسیده و نقصی ها برطرف خواهند شد.

پیش از این، مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرده بود:‌ حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک و همکاری زنجیره تامین در هفته آینده هم‌زمان با تعطیلات تابستانی این خودروساز، تکمیل و تجاری‌سازی ۳۵ هزار دستگاه از خودروهای دارای کسری در دستور کار قرار می‌گیرد

 پیشتر «آرش محبی نژاد» ‌ دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در گفت وگو با ایرنا از مجموع نیاز سه میلیارد دلاری امسال صنعت خودرو به ارز خبر داده بود که نزدیک به دو میلیارد دلار آن نیاز قطعه‌سازان است.

تخصیص نیافتن ارز مورد نیاز قطعه سازان، منجر به تامین نشدن قطعات خارجی مورد نیاز و در نتیجه تولید خودرو با کسری قطعات خواهد شد که در ادامه، شمارگان تولید خودروسازان را با کاهش روبرو خواهد کرد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها