کد خبر 72116

مدیر عامل ایران خودرو گفت:خودروی 405 از خرداد ماه سال آینده از سبد محصولات خارج می‌شود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فرشاد مقیمی عصر امروز در حاشیه بازدید از شرکت‌های ایران خودرو در گلپایگان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز با هدف بازدید از شرکت‌های قطعه‌سازی به گلپایگان سفر کردم تا از نزدیک در جریان روند تولید ساخت داخل در این شهرستان قرار بگیریم چرا که بخشی از نیازهای خودروی کشور در این منطقه با وجود پتانسیل‌هایی که دارد قابل تأمین است.

مدیرعامل ایران خودرو افزود: در بازدید امروز به این جمع‌بندی رسیدیم که بخشی از سفارش‌گذاری‌ها در این منطقه انجام شود، البته مشکلاتی که در قطعه‌سازی این منطقه وجود دارد با هماهنگی‌های انجام شده بخشی از مطالبات آن‌که پرداخت آن آغاز می‌شود و بخش دیگر مطالبات را نیز با حمایت دولت و با یک شرایط بهتری پرداخت می‌کنیم.

وی گفت: برای سفارش‌گذاری‌ها در ایران خودرو برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده به طوری که افزایش تولید در دستور کار قرار گرفته است و از هفته آینده رسیدن به سقف 2 هزار تولید خودرو در روز را دنبال خواهیم کرد.

تولید سفارشات خودرو به 19 هزار رسید

مقیمی ادامه داد: افزایش تولید مکانیکی ما به سفارش‌گذاری در حوزه قطعه‌سازی مربوط می‌شود و یکی از نکات مهم اینکه خودروی کف را از 70 هزار خودرو به 19 هزار خودرو برسانیم.

مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: با برنامه‌ریزی تا پایان این ماه تمام خودروهای در کف سایت‌های مستقر در ایران خودرو در قسمت‌های مختلف را به صفر می‌رسانیم.

وی اضافه کرد: از این طریق افزایش تولید باعث می‌شود که بتوانیم خودرویی را جایگزین خودروهای متوقف در کف کنیم و این یک گردش و نوید خوبی را برای قطعه‌سازی کشور به همراه خواهد داشت تا از این طریق خودروی بازار کشور را تأمین کنیم و به تعهدات خود به مردم که با تأخیر مواجه شده بود عمل شود.

در کوتاه‌ترین زمان ممکن خودرها تحویل داده می‌شود 

مقیمی در ادامه گفت: مشکلاتی در مجموعه قطعه‌سازی کشور وجود داشت که از تمام کسانی که منتظر دریافت خودرو بودند عذرخواهی می‌کنم و نگران نباشند، به عنوان سربازان صنعت خودرو با تمام قوا به تعهدات خود عمل کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن خودروها را تحویل می‌دهیم.

مدیرعامل ایران خودرو در ادامه بیان کرد: با توجه به پیشرفت زمانی که اتفاق می‌افتد بخشی از خودروها سررسید می‌شوند و بر اساس یک برنامه زمان‌بندی توانستیم تحویل خودروها در سال گذشته را به صفر برسانیم  و تحویل خرید خودروهای فوری را به یک ماه برسانیم، با این هدف‌گذاری و همت قطعه‌سازان دستاوردی بزرگ را برای صنعت خودروی کشور رقم زدیم و با این هدف صنعت خودرو را در مقابل تحریم‌ها بیمه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه با توجه به مصوبه شورای عالی استاندارد کشور خودروی 405 از خرداد ماه سال آینده از سبد محصولات خارج می‌شود و خودروی دیگری جایگزین خواهد شد، ابراز کرد: برای تاکسی‌های فرسوده مجدداً تفاهم‌نامه‌ای با وزارت کشور بسته‌ایم و اکنون در حال تحویل 500 تاکسی هستیم و برای سایر ناوگان حمل و نقل عمومی نیز برنامه‌ریزی انجام شده است./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها