کد خبر 62194

موتورسیکلت‌های با سن بالای ۱۰ و خودرو‌های با سن بالای ۲۵ سال به دلیل فرسودگی نمی‌توانند کارت سوخت دریافت کنند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، ‌اسفندیار هندی گفت: طبق مصوبه دولت، موتورسیکلت‌های با سن بالای ۱۰ و خودرو‌های با سن بالای ۲۵ سال به دلیل فرسودگی نمی‌توانند کارت سوخت دریافت کنند و صاحبان این وسایل نقلیه باید سوخت مورد نیازشان را از طریق کارت آزاد داخل جایگاه‌ها تهیه کنند.

هندی افزود: کسانی که هنوز موفق به دریافت کارت سوخت شخصی نشده و یا کارت سوخت خود را در جایگاه‌ها به همراه ندارند، می‌توانند برای سوخت گیری از کارت‌های موجود در جایگاه استفاده کنند.

هندی با بیان اینکه در فرایند استفاده از کارت سوخت جایگاه، گرفتن هرگونه وجه اضافی توسط اپراتور‌ها ممنوع است، توضیح داد: دریافت هرگونه مبلغ یا وجهی بابت استفاده از کارت جایگاه توسط اپراتور‌ها در جایگاه‌های عرضه سوخت ممنوع است و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده مواردی از قبیل دریافت وجه اضافه بر مبلغ بنزین با سامانه پاسخگوئی ۰۹۶۲۷ و یا با شماره تلفن ۰۲۶۳۲۵۴۲۵۱۷ تماس گرفته و تخلف را منعکس کنند.

معاون فنی و عملیاتی منطقه البرز همچنین با اشاره به اعمال محدودیت‌هایی در لیتراژ سوخت‌گیری خودرو‌ها با کارت آزاد جایگاه‌ها گفت: از ابتدای شهریور میزان سوختگیری با کارت آزاد جایگاه در هر بار سوختگیری از ۶۰ لیتر به ۳۰ لیتر کاهش یافته که این امر با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت در برخی مناطق کشور صورت گرفته است.

هندی افزود: میزان لیتراژ در هر بار سوختگیری با کارت سوخت شخصی همان ۶۰ لیتر است.

هندی درمورد افرادی که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده اند، گفت: مالکان این خودرو‌ها می‌توانند با وارد کردن رمز پیش‌فرض چهاررقم سمت راست کد ملی شخصی که کارت هوشمند سوخت به نام آن صادر شده است نسبت به فعال‌سازی رمز کارت هوشمند سوخت خود اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: همچنین مالکان خودرو‌ها به منظور درخواست کارت هوشمند سوخت المثنی، می‌توانند با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰، درخواست کارت هوشمند سوخت المثنی خود را ثبت نمایند.

معاون فنی و عملیاتی شرکت نفت استان البرز در پایان ضمن درخواست پیگیری و استفاده از کارت سوخت شخصی توسط همشهریان از آنان خواست با مراجعه به سایت www.epolice.ir و وارد کردن پلاک خودرو، بارکد پستی کارت هوشمند سوخت خود را دریافت و با مراجعه به سایت www.post.ir، قسمت رهگیری مرسولات پستی، آدرس باجه معطله‌ای که کارت سوختشان در آنجا وجود دارد را مشاهده و اقدام به دریافت آن کنند.

منبع: ایسنا

 

ارسال نظر

 • ناشناس

  0 6

  سلام اقا من یه ماشین مزاد 1360دارم باید چکار کنم خانواده ام با اون میگردکارت سوختشم سوخته من سه تا دختر دارم پنچ نفر هستیم چکار باید بکنیم کمکمون کنید تورا خدا 09145816835تلفن تماسم هست راهنمای کنید

 • ولی الله یوسفی

  0 3

  من ماشینم مدل 60کارت سوخت که نمیدین قیچی هم که نمیکنید ما چه خاکی باید تو سرمون بریزیم

 • ناشناس

  0 0

  بجای اینکه از حقوق شهروندی آدما بزنین ی فکری بحال کسایی ک ماشین مدل پائین دارن و کارت سوخت بهشون تعلق نمیگیره بکنین ک تمام داراییشون همین ماشینه ولی نمیتونن از حقوق اولیه شهروندی شون استفاده کنن مگه چ گناهی کردیم ک وسعمون نمیرسه

 • میلاد

  0 0

  سلام من وانت مدل ۷۲ دارم با۴ تا بچه خرج زندگیم با همین وانت در میاد به نظرشمامیشه با بنزین ازادکارکردبه داد مابرسین

 • علیرضا

  0 1

  باسلام من جوانی هستم که شغلی ندارم و ی ماشین مدل71چن وقت پیش گرفتم. همین ک ماشین راخریداری کردم. 5روزبعدش دقیقابنزین شدلیتری3هزارتومن. ایااین درسته که کارت سوخت به ماشین های مدل پایین تعلق نگبره. من پدرم دراومده ازبس روزی60هزارتومن بنزین ازادمبزنم. توروخدا ی کمکی بکنیدبهم ممنون میشم.

تازه ها