کد خبر 52804

ایلان ماسک اعلام کرد امسال از پیکاپ الکتریکی رونمایی خواهد کرد که قیمت آن زیر 50 هزار دلار است و عملکردی بهتر از «فورد اف 150» و همچنین «پورشه 911» دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان ان، پیکاپ جدید تسلا با قیمت زیر 50 هزار دلار به زودی رونمایی می شود.

ایلان ماسک رئیس هیئت مدیره تسلا می‌گوید: «ویژگی های پیکاپ تسلا به گونه‌ای است که عملکردی بهتر از خودروی «فورد اف 150 » و «پورشه 911» دارد.

ایلان ماسک که با «رایدینگ دِ لایتینگ» مصاحبه می‌کرد گفت قیمت این پیکاپ مناسب است و بسیاری می توانند این خودرو را خریداری کنند.

این قیمت مناسب باعث می‌شود که قیمت پیکاپ‌های الکتریکی شرکت «ریویان» که قرار است سال آینده وارد بازار شود کاهش پیدا کند.

«ریویان» قرار است که قیمت هر پیکاپ خود را با قیمت زیر 70 هزار دلار در بازار ارائه دهد.

شرکت فورد نیز قرار است که 500 میلیون دلار در شرکت «ریویان» و «آمازون» سرمایه‌گذاری کند که این دو شرکت حدود 700 میلیون دلار در کارخانه میشیگان سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

تفاوت پیکاپ‌های شرکت «ریویان» با «تسلا» در این است که «ریویان» محصولات خود را برای رقابت با «آفرودها» طراحی کرده است در حالی که ایلان ماسک چنین ادعایی ندارد بلکه وی می‌خواهد با خودروهای «آنرود» رقابت کند.

ماسک در این مصاحبه گفت که «پیکاپ تسلا» بر حسب کاربردهای پیکاپ بهتر از «فورد اف 150» خواهد بود  و همچنین بهتر از خوردوی اسپورت «پورشه 911» عمل خواهد کرد.

این خودرو طبق گفته های ایلان «ماسک» داری محرک چهارچرخ است و از یک تورک عالی بر محور دو موتور الکتریکی بهره می‌برد. تورک برای محاسبه نیروی محرکه موتور به کار می‌رود.

مدیرعامل تسلا در گفته های خود اعلام نکرد «پیکاپ تسلا» قرار است با کدامیک از محصولات «اف 150» رقابت کند چون شرکت فورد چندین مدل از این محصول را به بازار ارائه داده است.

قیمت مدل‌های فورد اف 150 از 30 هزار دلار تا 70 هزار دلار متغیر است.

فورد همچنین اعلام کرده است که مدل‌های الکتریکی اف 150 را خواهد ساخت.

سی ان ان همچنین گزارش داه است که قیمت 50 هزار دلاری این پیکاپ تسلا از میانگین قیمتی محصولات پیکاپ بیشتر است چرا که طبق داده های وبسایت KBB.com میانگین قیمتی پیکاپ در آمریکا ماه گذشته حدود 37 هزار دلار بوده است.

ماسک در مصاحبه خود ادامه داد «این پیکاپ یک پیکاپ عادی نیست و به درد هر کسی نمی‌خورد. اگر کسی پیکاپ های 20، 30 و یا 40 سال پیش را می‌خواهد این پیکاپ تسلا به درد وی نمی‌خورد».

وی همچنین گفت که این محصول جدید امسال رونمایی خواهد شد.

 

 

ارسال نظر

تازه ها