کد خبر 49967

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس

امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی عنوان کرد که گزارش تخلفات خودروسازان آماده است و بعد از جمع بندی هم در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت و هم در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، امیر خجسته در خصوص وضعیت فعلی خودروسازان و اجحاف در حق مردم و عرضه خودرو ۵ درصد زیر قیمت بازار گفت: خودروسازان طبق کدام قانون و چه معیاری محصولات خود را با عنوان «فروش فوری» عرضه می‌کنند زیرا مردم ماه‌ها است که برای خرید خودرو ثبت‌نام و پول واریز کرده‌اند اما آنها فروش فوری می‌گذارند که هیچ جایگاهی ندارد و غیرقانونی است. 

خجسته معتقد است مبنای قانونی عرضه خودرو ۵ درصد زیر قیمت بازار و قیمت‌سازی‌هایی که در این خصوص صورت می‌گیرد وجود ندارد لذا مصمم هستیم تا وزیر صمت هرچه زودتر در این خصوص تعیین و تکلیف کند در غیر این صورت با وی برخورد دیگری خواهیم داشت. همچنین با دستور وزیر صمت بنا شد عرضه خودرو ابتدا ۵ درصد زیر قیمت حاشیه بازار و در مراحل بعد ۱۰ درصد و ۱۵ درصد باشد تا در نهایت قیمت خودرو پایین بیاید اما قیمت‌ها مدام با توجه به قیمت حاشیه بازار بالا رفته و خلاف حرف‌های وزیر عمل شد. 

 

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها