کد خبر 46392

شرکت خودروسازی فورد قصد دارد در راستای بازگشت به بازار چین در خلال سه سال آینده 30 مدل جدید را معرفی کند که یک سوم این خودروها الکتریکی خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان ان، شرکت خودروسازی «فورد» روز چهارشنبه سوم آوریل اعلام کرد قصد دارد در سه سال آینده 30 مدل جدید «فورد» و همچنین «لینکلن» را برای بازار چین معرفی کند.

«فورد» به دنبال این است که کاهش فروش خود در پرمصرف‌ترین بازار خودروی دنیا را جبران کند و لذا اقدام به طراحی مدل‌های جدیدی برای این بازار کرد تا بتواند در سه سال آینده این 30 مدل جدید را معرفی کند.

این شرکت همچنین اعلام کرد یک سوم این خودروهای جدید الکتریکی خواهند بود. با وجود کاهش فروش خودرو در این کشور به دلیل جنگ تجاری و وضع تعرفه بر واردات خودرو، فروش خودروهای الکتریکی با توجه به حمایت‌های دولتی و همچنین سیاست‌گذاری دولت چین در راستای کاهش آلودگی هوا به سرعت در حال افزایش است.

«جیم هکت» رئیس شرکت فورد در سخنانی گفت «چین در بحث وسایل نقلیه هوشمند در جهان پیشتاز است و این یک فاکتور کلیدی در راستای دیدگاه جهانی شرکت فورد محسوب می‌شود».

چین بعد از ایالات متحده بزرگترین بازار مصرف فورد محسوب می‌شود و این در حالی است که در سال 2018 میزان فروش این شرکت در چین حدود 40 درصد نسبت به سال پیش از آن کاهش پیدا کرد.

بیانیه شرکت فورد تنها بخشی از استراتژی گسترده‌تر این شرکت برای بازگشت به بازارهای چین است که شامل تولید خودرو بر اساس تکنولوژی‌های جدید متناسب با خودروی فورد و لینکلن است.

 

ارسال نظر

تازه ها