کد خبر 40744

شرکت تویوتا در زمانی که سایر خودروسازهای بزرگ دنیا از جمله فورد و جنرال موتورز در کشور چین کاهش فروش شدید داشته‌اند توانسته است به دلیل ترکیبی از عوامل فروش خود در این کشور را 14 درصد افزایش دهد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، میزان فروش خودروسازها در جهان اکنون در وضعیت بسیار بدی قرار دارد و دلیل آن هم کاهش فروش محصولات آنها در بزرگترین بازار مصرف خودرو در جهان یعنی چین است.

در این بین تنها یک خودروساز است که گوی سبقت را از بقیه ربوده است و آن هم «تویوتا» است.

کاهش میزان فروش خودروسازها در چین اکنون در پایین‌ترین سطح خود در دو دهه اخیر قرار دارد. فروش شرکت جنرال موتورز 10 درصد و فورد 37 درصد در این کشور کاهش داشته است و فولکس واگن توانسته است میزان فروش خود را در همان سطح قبلی حفظ کند.  

کاهش آمار فروش خودروسازها در حالی است که تویوتا نسبت به آنها روند عکس را طی کرده است به طوری که فروش این شرکت در چین 14 درصد افزایش داشته و به 1.5 میلیون عدد رسیده است.

افزایش فروش شرکت تویوتا در کشور چین در حالی است که میزان فروش این شرکت در ایالات متحده کاهش پیدا کرده و امیدوار است که فروش محصولات خود را در چین امسال بیشتر افزایش دهد تا بتواند کاهش فروش خود در آمریکا را جبران کند.

بازار مصرفی خودروی چین برای خودروسازها بسیار بااهمیت است و بسیاری از این خودروسازها به فروش محصولاتشان در چین وابسته هستند، چه چینی‌هایی که اولین خودروی خود را خریداری می‌کنند و یا برخی دیگر که به دنبال ارتقای مدل خودروهای خود هستند.

اما به دلایلی از جمله حذف کردن یارانه‌ها، کاهش رشد اقتصادی در چین و همچنین جنگ تجاری چین و آمریکا باعث شده است که تقاضای چینی‌ها برای خودروها کاهش پیدا کند.

 اما شرکت تویوتا به دلیل ترکیبی از عوامل مختلف از جمله افزایش تمرکز این شرکت خودروساز بر بازار چین، تعرفه‌های جدید اعمال‌شده بر رقبای این شرکت و همچنین تولید خودروهای هیبریدی باعث شده است که بتواند رشد فروش محصولات خود در چین را افزایش دهد.

 

 

ارسال نظر

تازه ها