کد خبر 94629

رئیس کل بانک مرکزی

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در سخنانی با اشاره معاملات اسمانه نیما گفت نزدیک 15 میلیارد دلار در ۵ ماه نخست امسال برای واردات کشور تأمین ارز کرده ایم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، «عبدالناصر همتی» با اشاره به معاملات سامانه نیما عنوان کرد: معاملات حواله ارزی روزهای گذشته شهریورماه در سامانه نیما، که بخشی از آن همراه با ایام تعطیلات عزاداری بود از یک میلیارد یورو فراتر رفت که مؤید افزایش عرضه ارز توسط صادر کنندگان و تعمیق تدریجی بازار ثانویه معاملات حواله ارزی است.
همتی تاکید کرد: بانک مرکزی از روز سه شنبه و از طریق بازار متشکل ارزی و صرافی های بانکی تأمین نیازهای ارزی بازار اسکناس را آغاز کرده و درروزهای آتی نیز این سیاست را با هدف ایجاد تعادل و ثبات بازارارز  با قدرت پیش خواهیم برد.
رئیس کل بانک مرکزی تأمین کالاهای اساسی، دارو و مواداولیه کارخانجات را اولویت اصلی این بانک در تأمین ارز وارداتی دانست و تصریح کرد: باتمام مشکلات تجاری ناشی از شیوع کرونا و تداوم تحریمهای ظالمانه در ۵ ماه نخست سال نزدیک ۱۵ میلیارد دلار برای واردات کشور تأمین ارز کرده ایم.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها