کد خبر 93312

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران

شرکت بازرگانی دولتی ایران در سخنانی اعلام کرد خرید تضمینی گندم از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: از ابتدای فصل برداشت تاکنون هفت میلیون و ۷۰۰ هزارتن گندم از کشاورزان خریداری شده است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ نزدیک ۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش وزارت صنعت،‌معدن و تجارت، « یزدان سیف» با بیان اینکه مراکز خرید در ۳۱ استان کشور آماده تحویل گندم از کشاورزان هستند افزود: ارزش کل خرید تضمینی گندم به ۱۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

پرداخت ۹۳ درصد پول گندمکاران تاکنون

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه دولت با تمام توان در شرایط سخت نقدینگی، پول گندمکاران را پرداخت می‌کند، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۱۷ هزار و ۲۷۵ میلیارد تومان معادل ۹۳ درصد پول گندمکارانی که محصول خود را تحویل داده‌اند، پرداخت شده است.

سیف پرداخت به موقع و به روز پول گندمکاران و دانه‌های روغنی را از نکات مثبت خرید تضمینی امسال دانست و اضافه کرد: پول گندم‌کاران در سنوات گذشته به صورت دو مرحله و پس از تقریبا دو ماه پرداخت می‌شد.

به گفته وی، اکنون پرداخت‌ها به روز شده به طوری که درصد پرداخت‌ها روی اعداد ۸۰ تا ۹۵ درصد است.

خرید  ۲۶۳ هزارتن دانه های روغنی 

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: از ابتدای فصل خرید تاکنون ۲۶۳ هزار تن دانه روغنی کلزا به ارزش حدود ۱۱ هزارو ۸۰۷ میلیارد تومان خریداری شده است.

سیف با اشاره به شروع خرید تضمینی آفتابگردان در کشور افزود: در روزهای ابتدایی ۴۶۰ تن آفتابگردان در استان‌های خوزستان و کرمان خریداری شده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها