کد خبر 92389

انجمن جهانی فولاد گزارش داد

انجمن جهانی فولاد در گزارش از وضعیت تولید فولاد در جهان در نیمه اول سال 2020 اعلام کرد تولید فولاد ایران بر خلاف کاهش 6 درصدی تولیدات جهانی رشد بیش از 10 درصدی را ثبت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، گزارش روز یکشنبه روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران از انجمن مزبور حاکی است، تولید فولاد ایران از ۱۲ دی ۹۸ تا پایان ۱۰ تیر (نیمه نخست ۲۰۲۰) با وجود بحران بیماری کرونا به ۱۳ میلیون و ۸۸۶ هزار تن رسید، درحالی که در این مدت تولید جهانی کاهش نزدیک به ۶درصدی داشت.

انجمن جهانی فولاد آمار تولید ۶۴ کشور عضو را از ژانویه تا پایان ژوئن ۲۰۲۰ افزون بر۷۸۳ میلیون تن فولاد خام (میانی) اعلام کرد که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ افت نزدیک به ۶ درصدی دارد.

تولید ایران همچنین در ماه ژوئن ( ۱۲ خرداد تا ۱۰ تیر)  از ۲.۴ میلیون تن بیشتر شد که ۵.۲ درصد بیش از رقم تولید ماه مشابه سال گذشته میلادی است، در حالی که در یک ماه مورد بررسی،‌ متوسط تولید فولاد خام جهان ۶ درصد کاهش یافت، اما در آسیا سه درصد رشد داشت.

کاهش شدید تولید ژاپن، کره جنوبی،‌ امریکای شمالی و اروپادر ماه ژوئن ۲۰۲۰ ثبت شد و در عین حال تولید فولاد خام چین هم رشد ۴.۵درصدی داشت.

تولید کنندگان بزرگ فولاد در آسیا از جمله ژاپن، هند و کره جنوبی با کاهش شدید تولید روبرو شدند و  به ترتیب ۳۶، ۲۶ و ۱۴.۳درصد افت داشتند و همچنین آمریکای شمالی و اروپا نیز به ترتیب کاهش ۱۷.۶ و ۱۸.۷ درصدی را پشت سرگذاشتند.

به گزارش ایرنا، پارسال مجموع تولید فولاد ایران به ۲۸ میلیون تن رسید و از این رقم کمتر از ۳۰ درصد راهی بازارهای هدف صادراتی شد و امسال هم ۲۸ تا ۳۰ میلیون تن فولاد تولید پیش بینی شده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها