کد خبر 91880

به گفته حناچی شهردار تهران شرکت واگنس ازی تهران به زودی تعطیل خواهد شد و 500 نیروی انسانی آن بیکار خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محسن هاشمی امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در پایتخت اظهار کرد: در این زمینه باید اقدامات موثری برای کاهش آمار انجام شود و در غیر این صورت ادامه روند افزایشی مبتلایان، شرایط سختی را در پایتخت ایجاد خواهد کرد.

وی با اشاره به فعالیت کارخانه واگن‌سازی در پایتخت تصریح کرد: این کارخانه در حال تعطیل شدن است و این مسئله جای تاسف دارد و دو قطاری که روز گذشته به خطوط مترو اضافه شد مربوط به آخرین قرارداد منعقد شده شهرداری با شرکت واگن‌سازی تهران بوده است.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه کارخانه واگن‌سازی تهران 15 سال است که فعالیت دارد، افزود: سالانه حدود 100 واگن در این کارخانه تولید شده و متأسفانه هم‌اکنون قرارداد جدیدی برای تولید واگن‌های جدید با این کارخانه منعقد نشده است.

هاشمی همچنین از پیروز حناچی شهردار تهران خواست که به فوریت قرارداد جدیدی را برای خریداری با کارخانه واگن‌سازی منعقد کنند.

وی گفت: کارخانه واگن‌سازی تهران بالغ بر 500 نیروی فعال دارد و تعطیلی این کارخانه در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده است به دلیل نبود قرارداد برای تولید واگن جای تأسف دارد./تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها