کد خبر 89994

در سامانه 124 حدودا 40 تولید کننده لوازم خانگی محصولات خود را در این سامانه ثبت کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سید مرتضی میری با اشاره به الزام ثبت قیمت  عرضه لوازم خانگی توسط تولید‌کنندگان در سامانه 124 گفت: پس از اعلام سازمان حمایت مبنی بر الزامی شدن درج قیمت لوازم خانگی در سامانه 124، 40 شرکت تولید‌کننده لوازم خانگی قیمت حدود 2600 قلم کالا را در سامانه 124 ثبت کردند. 

رئیس اتحادیه تولید‌کنندگان و فروشندگان لوازم خانگی اظهار داشت: براساس اعلام رئیس سازمان حمایت باید قیمت کلیه لوازم خانگی داخلی و خارجی در سامانه ثبت شود و ملاک قیمت برای خریداران قیمت ثبت شده در سامانه 124 باشد. 

وی افزود: بخشی از لوازم خانگی وارداتی پیش از ممنوعیت واردات به گمرکات وارد شده و بنابراین ممکن است هنوز هم لوازم خانگی وارداتی در گمرکات موجود باشد که به مرور از گمرکات ترخیص و وارد بازار می‌شود بنابراین با ارائه کد شناسه این دسته از لوازم خانگی قاچاق و قانونی بودن واردات این کالاها قابل پیگیری است. 

میری بیان داشت: سازمان حمایت تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان بازرسی‌ها خود در سطح شهر را آغاز کرده و با ورود به انبارها نگهداری لوازم انبارها را بررسی می‌کنند. 

وی افزود: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار حداکثر افزایش مجاز قیمت برای تولیدات تلویزیون 20 درصد و سایر لوازم خانگی 25 درصد نسبت به بهمن 98 است./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها