کد خبر 89885

طبق اعلام وزارت صمت برای جهش تولید در کشور و عدم وابستگی به خارج، 2500 کالا وارداتشان به کشور ممنوع شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، حسین مدرس خیابانی بعد از ظهر امروز در آیین بهره برداری از طرح های ملی، فولاد مبارکه اصفهان را بزرگترین مجتمع صنعتی کشور و نماد کار، تولید و توسعه کشور دانست و اظهار داشت: مجموعه وزارت صنعت‌، معدن و تجارت در تلاش است که تا قبل از پایان دولت یازدهم 200 طرح بزرگ صنعتی را با حجم سرمایه‌گذاری 170 هزار میلیارد تومان افتتاح کند و خوشبختانه امروز در هفته دوم آن دو طرح بزرگ افتتاح و یک طرح آن کلنگ زنی شد.

وی افزود: قطار توسعه کشور علی رغم تلاش‌های دشمن و فشارهای اقتصادی توقف ناپذیر است و حدود 12 هزار و 500 طرح بالای 60 درصد و 3 هزار و 800 طرح بالای 80 درصد در کشور در حال حرکت است و این 200 طرح جزو بزرگترین طرح‌های صنعتی و معدنی خواهد بود که هر هفته افتتاح می‌شود.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: اصفهان 8 هزار و 600 واحد صنعتی دارد که 4هزار و 600 طرح صنعتی در آن در حال اجراست و از این میزان حدود 600 طرح بالای 80 درصد و هزار و 600 تای آن بالای 60 درصد است.

وی دو هدف اصلی را در افتتاح این طرح‌ها بیان کرد: یکی از آنها تحول عظیم چشم‌گیری که در رونق و توسعه کشور به لحاظ قطع وابستگی و اقتصاد مقاومتی ایجاد می‌شود و متاسفانه تا هم اکنون وارد کننده ورق گرم هستیم که با اجرای طرح نورد گرم 2 نه تنها نیاز کشور تامین بلکه مازاد آن صادر خواهد شد./تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها