کد خبر 8809

وزیر ارتباطات خبر داد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه مشترک با وزیر نیرو گفت: توسعه فیبرنوری باید به سرعت انجام شود و همکاری حوزه ارتباطات با شرکت های توزیع برق می تواند این سرعت را بیشتر کند

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه مشترک با وزیر نیرو گفت: توسعه فیبرنوری باید به سرعت انجام شود و همکاری حوزه ارتباطات با شرکت های توزیع برق می تواند این سرعت را بیشتری کند.
وی ادامه داد: استفاده از شبکه های موجود توزیع برق هم به ما کمک می کند و هم به وزارت نیرو، زیرا اجرای طرح هوشمندسازی کنتورخوانی در کاهش هزینه ها و سهولت بررسی میزان مصرف مشترکان بسیار موثر است و از طرفی استفاده از شبکه برق، توسعه فیبرنوری را آسان تر می کند.
آذری جهرمی یادآوری کرد: تجربه جهانی نشان داده است بیشترین مصرف برق را پنج درصد مشترکان دارند؛ بنابراین هوشمندسازی برای همین پنج درصد می تواند کمک بزرگی به صرفه جویی انرژی کند.

** کاهش 50 درصدی مصرف آب در طرح هوشمندسازی مزارع 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به کاهش حدود 50 درصدی مصرف آب در نتیجه اجرای طرح آزمایشی هوشمندسازی مزارع در مغان اشاره کرد.
وی گفت: استفاده از اینترنت و ارتباطات و فناوری اطلاعات در شرایطی که به سازگاری با شرایط کم آبی نیازمندیم، راهکار بسیار مناسبی برای مدیریت آب است.
در این نشست مشترک بر لزوم همکاری در سه حوزه استفاده از شبکه های یکدیگر، مدیریت هوشمند انرژی و مدیریت هوشمند آب تاکید شد.
همچنین وزارتخانه‌های نیرو و ارتباطات کارگروه مشترک تشکیل دادند.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها