کد خبر 87458

طبق آمارهای وزارت صنعت

آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد در فروردین ماه میزان استخراج سنگ مس بیش از 12 میلیون تن بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، میزان استخراج سنگ مس در فروردین ماه امسال به ۱۲ میلیون و ۳۷ هزار و ۸۲۲ تن رسید که بیش از ۵۳ درصد آن سهم مس سرچشمه است.

 برپایه جداول آماری مربوطه حاکی است، مجموع عملکرد معادن دره آلو( بردسیر - کرمان)، دره زار ( سرچشمه- کرمان)، چاه فیروزه (شهر بابک - کرمان)، چهل کوره ( زاهدان)، ایجو ( شهربابک)، سونگون (آذربایجان شرقی)، سرچشمه و میدوک ( شهربابک) در نخستین ماه امسال نسبت به ماه مشابه در سال گذشته افت ۲۱ درصدی دارد. 

میزان تولید مس کاتدی در نخستین ماه امسال در واحدهای سرچشمه و میدوک به رقم ۱۷ هزار و ۹۵۹ تن رسید که در مقایسه با فروردین ۹۸ کاهش ۱۷ درصدی دارد.

همچنین میزان کنسانتره مس تولیدی در فروردین ۹۹ به رقم ۱۰۲ هزار و ۹۰۲ تن رسید که در مقایسه با فروردین پارسال تفاوت معناداری را نشان می دهد.

علاوه بر این آند مس تولیدی سرچشمه و خاتون آباد هم در فروردین امسال به رقم ۳۰ هزار و ۶۹۰ تن رسید که نسبت به ماه مشابه سال گذشته افت دو درصدی دارد.

براساس جداول مورد بررسی در واحد های سرچشمه و میدوک فروردین امسال به میزان ۶۶ کیلو گرم لجن طلا و نقره حاصل شد که در مقایسه با فروردین ۹۸ افزایش ۵۳ درصدی دارد.

به گزارش ایرنا، وزارت صنعت اردیبهشت ماه اعلام کرد: پارسال تولید مس کاتد به رقم رکورد گونه ۲۵۲.۳ هزار تن رسید که در طول تولید این فلز راهبردی بی سابقه بود و نسبت به عملکرد سال ۹۷ رشد ۱.۲ درصدی دارد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها