کد خبر 84128

وزارت کشاورزی

وزارت کشاورزی اعلام کرد قیمت هر کیلوگرم گندم معمولی نان با افزایش 50 درصدی 2500 تومان تعیین شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی، از افزایش ۵۰ درصدی قیمت خرید تضمینی این محصول در سال زراعی جاری خبر داد و گفت: طبق مصوبه دولت قیمت خرید تضمینی هرکیلوگرم گندم معمولی نان دو هزارو ۵۰۰ تومان و گندم دروم دو هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شد.

به گزارش شنبه وزارت جهاد کشاورزی، « اسماعیل اسفندیاری پور» افزود: برآوردهای اولیه نشان می دهد امسال از حدود ۱۴ میلیون تن گندم تولیدی حدود ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزارتن خرید تضمینی گندم انجام شود که البته احتمال افزایش رقم تولید وجود دارد.

به گفته اسفندیاری پور، سال گذشته قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم معمولی نان یک هزارو ۷۰۰ تومان بود.

وی با اشاره به وضعیت خوب بارندگی ها و تاثیر آن بر تولید در سال زراعی جاری اظهار داشت: کشاورزان برای افزایش تولید و جلوگیری از آفت و علف‌های هرز باید عملیات سمپاشی را حداقل سه بار انجام دهند.

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی، با بیان اینکه امنیت غذایی از تولید گندم تامین می‌شود، گفت: کشاورزان با رعایت نکات ایمنی دولت را همراهی کنند و ارگان‌های دیگر نیز مانند وزارت راه، پلیس راهور و وزارت بهداشت همکاری‌های لازم را برای برداشت سالم محصول داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در کشور ۱۷ هزار دستگاه کمباین موجود است، افزود: ۱۳ هزار کمپاین به صورت مهاجر به سایر شهرها می‌روند که در بحث ایمنی کشاورزان و حمل ونقل این کمباین‌ها نیازمند حمایت سایر دستگاه‌های اجرایی هستیم.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها