کد خبر 77101

با اعلام رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد ستاد توسعه صادرات چندروز آینده با دستور معاون اول رئیس جمهور آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: ستاد توسعه صادرات همچون ساختار ستاد تنظیم بازار قرار است در روزهای آینده با دستور معاون اول رییس‌جمهور راه‌اندازی شود.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت «حمید زادبوم» در نشست مشترک با فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای حمایت از صادرات محصولات درحوزه ICT اعلام آمادگی کرد و افزود: تلاش می‌ شود مسیری که برای اجرایی‌سازی آیین‌نامه صادرات نرم افزار باید طی شود، سریع‌تر انجام  و کمیته ماده ۱۵ نیز در مسیر اجرایی‌سازی قرارگیرد.

وی پیرامون حضور فعالان در حوزه ICT در خارج از کشور و نحوه حمایت دولت نیز، گفت: این موضوع مورد توجه سازمان توسعه تجارت ایران و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری قرار دارد و از بخش خصوصی می‌خواهیم که مدل پیشنهادی خود برای این حمایت ارایه دهند؛ زیرا کار در حوزه ICT کاملا خاص است و باید فعالان در این حوزه کمک کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود:سازمان توسعه تجارت ایران در بحث تعهد ارزی، آیین‌نامه‌ای در ارتباط با محصولات خدماتی در حال تنظیم است و در کمیته ماده ۱۹ نیز تصمیماتی در زمینه تعهد ارزی خدمات فنی و مهندسی اتخاذ شده که باید برای موضوع خدمات و محصولات ICT نیز اقدامات لازم انجام شود و جداگانه آن را مورد بررسی قرار داد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها