کد خبر 7621

از دید یک نماینده مجلس

علی وقف چی، نماینده مجلس با اشاره به این موضوع که زمینه تولید محصولات ارز آور وجود دارد گفت تا زمانی که سیاست های ارزآوری برای کشور نداشته باشیم . ثبات اقتصادی در کشور نهادینه نخواهد شد

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، علی وقف‌چی  ثبات قیمت ارز را یکی از شاخصه‌های اصلی تثبیت قیمت‌ها در بازار برشمرد و اظهار کرد: متأسفانه به علت سیاست‌های یک بام و دو هوای دولت  مردم سرگردان شده و شاهد تغییر لحظه به لحظه قیمت‌ها هستند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت در اوایل سال سود سپرده‌ها را 10 درصد اعلام کرد درحالیکه امروز شاهد این هستیماوراق مشارکت با سود 20 درصد منتشر می‌شود؛ این سیاست‌ها نشانگر تضاد تصمیم‌گیری در تیم اقتصادی دولت است.

وی ادامه داد: در فضای بی ثبات اقتصادی کشور، فعالان اقتصادی با سردرگمی شدیدی مواجه هستند و نظم سرمایه‌گذاری که بر پایه قواعد اقتصادی بنا شده است به هم می‌خورد که این مسئله به کاهش سرمایه‌گذاری در اقتصاد کشور نیز دامن می‌زند.

وقف‌چی با تأکید برای حل طولانی مدت این بحران توجه به موضوع صادرات ارزآور باید در اولویت قرار گیرد، گفت: تا زمانی که ما سیاست‌های ارزآوری  برای کشور نداشته باشیم، ثبات اقتصادی در کشور نهادینه نخواهد شد.

وی با بیان اینکه زمینه برای تولید محصولات ارزآور در کشور وجود دارد، اظهار کرد: در زمینه کشاورزی، صنایع و پوشاک این ظرفیت وجود دارد و می‌طلبد که تیم اقتصادی دولت بازنگری جدی و تنظیم مجدد سیاست‌ها بر اساس این مسیر داشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رفع مشکلات و موانع صادراتی امروز اولویت اصلی کشور است و قانون‌گذار مردم در مجلس آمادگی هرگونه کمک برای هموار شدن راه را دارند تا در نهایت ثبات ارز و قیمت عملیاتی شود.

منبع : خبرگزاری خانه ملت 

 

 

ارسال نظر

تازه ها