کد خبر 62461

در پنجمین ماه از سال 98

اتاق بازرگانی تهران: میزان صادرات کالای بدون نفت خام ایران در پنجمین ماه از سال ۱۳۹۸، به ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به تجارت کالایی ایران در مرداد ۱۳۹۸، پرداخته و نوشته است: ارزش صادرات کالای بدون نفت خام ایران در این ماه به ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است؛ گرچه این رقم در مقایسه با تیرماه امسال ۳.۲ درصد رشد داشته، اما از متوسط صادرات ماهانه در سال گذشته که حدود ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بود، پایین‌تر است.

میزان صادرات کالای بدون نفت خام ایران در پنجمین ماه از سال ۱۳۹۸، ​ با ۳.۲ درصد رشد در مقایسه با تیرماه، ​ به ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسید.

براساس این گزارش صادرات کالایی ایران در مرداد امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل نیز با کاهش ۱۶ درصدی همراه بوده است.

 

ارزش واردات کالایی در این ماه نیز ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار دلار بوده که نسبت به ماه مشابه سال ۹۷ با کاهش ۸.۱ درصدی و نسبت به تیرماه امسال با اُفت ۱۵ درصدی همراه بوده است؛ این رقم از متوسط واردات ماهانه سال گذشته که حدود ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار میلیارد دلار بود نیز پایین‌تر است.

با توجه به ارزش صادرات و واردات، تراز بازرگانی بدون نفت خام کشور به جز اردیبهشت ، در سایر ماه‌های نخست سال ۱۳۹۸، منفی بوده و این رقم در مرداد به بیش از منفی ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است.

ارزش صادرات کالای بدون نفت خام ایران در  این ماه به ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است

صادرات کالای غیرنفتی به ۳.۲ میلیارد دلار رسید

ارزش صادرات کالای بدون نفت خام ایران در  این ماه به ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است

/باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها