کد خبر 61963

در جنوب ایران یکی از راه کارهای اشتغالزایی راه اندازی برنج کاری است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمد سواری، با اشاره به بحث اشتغال موجود در زمینه کشت برنج اظهار کرد: در حال حاضر جوانان وارد عرصه برنج شده‌اند و این مساله می‌تواند با افزایش سطح زیر کشت به بحث حل مشکل اشتغال استان کمک ویژه‌ای کند.

وی افزود: هر هکتار برنج به صورت مستقیم برای 5 نفر اشتغالزایی دارد و این موضوع می‌تواند در کنار اشتغالزایی غیر مستقیم برنج، راه‌حلی برای مشکل اشتغال در خوزستان باشد زیرا ظرفیت کشت برنج در استان یک ظرفیت ویژه است که باید مورد استفاده قرار بگیرد.

رئیس انجمن برنج خوزستان تصریح کرد: چرخه تولید برنج از زمان کشت، برداشت و پس از آن در کارخانه‌های شالیکوبی، می‌تواند دارای اهمیت ویژه‌ای در بحث اشتغال باشد. حفظ این چرخه می‌تواند سالانه اشتغال بسیار خوبی را برای جوانان ایجاد کند.

سواری عنوان کرد: در حال حاضر کشت برنج در استان جوان شده است و جوانان تحصیل کرده در این حوزه ورود کرده‌اند و کار بسیار علمی و فنی‌تر پیش می‌رود. این مساله باعث پذیرش بهتر توصیه‌ها شده و اثرگذاری کارشناسان بخش کشاورزی در این خصوص افزایش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در استان خوزستان به سمت تسطیح اراضی و افزایش راندمان در هکتار گام برداشته‌اند و این مساله به نوعی از زمانی رقم خورده است که جوانان وارد حوزه کشت برنج شده‌اند. با توجه به ظرفیت استان در بحث برنج کاری می‌توانیم آینده بسیار خوبی را برای این بخش متصور شویم./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها