کد خبر 61960

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس اعلام کرد

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران شرایط تولید و فروش شرکت را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه در پنج ماه ابتدایی امسال 110 هزار تن تولید کاتد داشتیم. این بهترین رکوردی است که در تاریخ شرکت ملی صنایع مس ثبت شده است.

به گزارش بااقتصاد، سعدمحمدی در حاشیه بازدید از مجتمع مس سرچشمه، اظهار کرد: کارخانه ذوب خاتون‌آباد با هدف افزایش ظرفیت از 80 هزار تن به 120 هزار تن و به دلیل کیفیت مناسب زیست‌محیطی در حال تغییر تکنولوژی است که طبق برنامه در حال انجام است. امیدوارم ظرف مدت کوتاهی ذوب خاتون‌آباد راه‌اندازی شود و برای همیشه آلودگی زیست‌محیطی در منطقه از بین برود.

وی در ادامه به بازدید از معدن، لیچینگ و پالایشگاه مجتمع مس سرچشمه اشاره و اظهار کرد: در پالایشگاه، همکاران ما توانسته‌اند شرایط سیستم تغییر تکنولوژی تولید کاتد از روش سنتی به روش مکانیزه را ارتقا دهند و تعداد صفحه کاتدی که امکان جدایش آن به‌صورت کاملا مکانیزه با نرم‌افزاری که پرسنل پالایشگاه برنامه‌ریزی کردند رو به افزایش است. خوشبختانه این سیستم مونتاژ شده و در حال کار در پالایشگاه است.

سعدمحمدی با اشاره به بازدید از معدن مس سرچشمه و برگزاری جلسه با مدیران و روسای معدن نیز گفت: برنامه‌های آینده معدن مس سرچشمه را به لحاظ پیت معدن و شرایطی که به جهت اکتشاف جهت ارتقای ذخیره برنامه‌ریزی‌شده بررسی و برنامه‌ریزی کرده ایم تا بتوانیم شرایط را برای کاهش عیاری که از معدن برمی‌داریم فراهم کنیم. همچنین طول عمر معدن را افزایش دهیم تا شرایط بهره‌برداری از معدن به‌صورت فنی و اقتصادی قابلدفاع باشد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، اظهار کرد: یکسری طرح‌ها مانند: ایجاد یک نوار نقاله برای سرعت بخشیدن به انتقال باطله و کاهش زمان و هزینه برای مس سرچشمه تعریف شده است تا بتوانیم برنامه‌ریزی بهتری برای اجرا داشته باشیم.

وی افزود: از بخش لیچینگ و بیولیچینگ مجتمع مس سرچشمه نیز بازدید شد و خوشبختانه برنامه‌ریزی کردیم که برای آینده شرایط بهتری در تولید این دو بخش فراهم کنیم.

سعدمحمدی به سختکوشی و تلاش تمامی پرسنل شرکت صنایع ملی مس اشاره کرد و افزود: شرایط تولید و فروش شرکت نیز مطلوب است و خوشبختانه در پنج ماهه نخست امسال 110 هزار تن تولید کاتد داشتیم که شرایط خوبی را دنبال کردیم و بهترین رکوردی است که در تاریخ شرکت ملی صنایع مس ثبت شده است.

وی اظهار امیدواری کرد، با شرایطی که برای طرح‌های توسعه ازجمله کنسانتره دره آلو، کنسانتره دره زار و شرایط سونگون تعریف شده است، برنامه های توسعه‌ای نیز سرعت یابد.

سعدمحمدی اظهار کرد: در مجموع احساس مثبت و خوبی نسبت به شرایط شرکت صنایع ملی مس دارم و امیدوارم شرایط بهتری در آینده توسط پرسنل این شرکت رقم بخورد.

منبع: روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه

 

ارسال نظر

تازه ها