کد خبر 59112

یکی از مقامات معاونت اجرایی احکام تعزیرات وزارت صمت از باطل کردن کارت بازرگانی شرکت هایی که در دریافت ارز دولتی تخظی کرده یا کالای قاچاق وارد کرده اند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  سید یاسر رایگانی در نشست خبری امروز (سه شنبه) اظهار کرد: معاونت اجرای احکام تعزیرات با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و دبیر کل اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران کارت بازرگانی ۹۰ شرکت متخلف را تعلیق کرده است.

وی افزود: تعلیق کارت بازرگانی شرکت‌های متخلف باعث تلاش متخلفان در جهت سالم سازی کسب و کار و ایفای تعهدات ارزی آنها شد ولی بعد از تعلیق مذکور متاسفانه دیگر رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران و دبیر کل اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران به هیچ نامه‌ تعلیق این معاونت ترتیب اثر نمی دهد و قریب ۹ ماه است از هرگونه همکاری با این معاونت خودداری می کند.


سخنگوی تعزیرات خاطرنشان کرد: این در حالی است که رییس جمهور در چند روز گذشته تاکیدهای بسیاری در خصوص مبارزه با تخلفات ارزی داشته است.

رایگانی گفت: طبق ماده ١٠ و ١١ قانون تعزیرات حکومتی رسیدگی به تخلفات ارز و عدم ایفای تعهد واردکنندگان و تولید کنندگان در قبال دریافت ارز از تخلفاتی است که در صلاحیت این سازمان است و  طبق مفاد یادشده، مجازات این متخلفان اعاده عین ارز و تعلیق کارت بازرگانی برای مدت ۶ ماه تا یک سال است.

رایگانی اضافه کرد: در راستای تبصره ۴ ماده واحده تعزیرات حکومتی و ماده ۷۴ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ماده ۳۵ آیین نامه سازمان تعزیرات حکومتی، ۲۰۰ شرکت برای تعلیق به سازمان صمت اعلام شده است اما حدود ۸ الی ۹ ماه است هیچ همکاری نکرده‌اند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها