کد خبر 59047

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری پتر.شیمی ایرانیان درباره ساخت پتروشیمی ها گفت: تجهیزات استفاده شده در پتروشیمی ها اکثرا داخلی است و تنها برخی از تجهیزات وارداتی است.

رسول اشرف زاده در بازدید از پتروشیمی دهدشت با بیان اینکه در فاینانس قبلی بانک عامل کم کاری کرد و مجبور به ابطال منقاصه شدیم، افزود: ‌پس از این برای تامین فاینانس از طریق صندوق توسعه پیش رفتیم و بانک تجارت انتخاب شد.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان با بیان اینکه پیمانکار بخش عملیاتی تا دوماه آینده مشخص خواهد شد گفت: بعد از کلنگ زنی بخش عمیلاتی، 32 ماه برای تکمیل این فاز پیش‌بینی شده است.

وی همه نیروهای بکار گرفته در پتروشیمی دهدشت را بومی عنوان کرد.

اشرف زاده اظهار کرد: احداث کمربند سبز اطراف شرکت از نیازهای ضروری است چرا که از آب شرب برای چنین طرح هایی استفاده نمی شود اما در طراحی سایت دهدشت استفاده از آب رودخانه پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: پس می طلبد با یک کار مطالعاتی پساب تولیدی شهر را در یکی سیستم فاضلاب جمع آوری و تصفیه و در بخش عملیات استفاده کنیم.

این مسئول با بیان اینکه 70 درصد تجهیزات پتروشیمی ساخت داخل است، اضافه کرد: این دستاورد پتروشیمی به شکوفایی و اقتصاد مقاومتی کمک می‌کند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها