کد خبر 579

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ؛

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: در حال حاضر 13 هزار طرح صنعتی با 50 درصد پیشرفت فیزیکی در کشور وجود دارد که با بهره برداری از آنها 444 هزار فرصت شغلی ایجاد می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد" به نقل از ایرنا، علی یزدانی در آیین معارفه رئیس جدید هیأت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در شیراز، افزود: از این تعداد 297 طرح صنعتی در فارس مستقر است که با بهره برداری از آن‌ها نیز شاهد ایجاد اشتغالی نزدیک به 9 هزار نفر در این استان خواهیم بود.

وی کل طرح‌های صنعتی کشور را 49 هزار واحد برشمرد و ادامه داد: از این تعداد 2 هزار و 675 طرح مربوط به استان فارس است که بیشتر آنها در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر هستند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تصریح کرد: تعداد کل طرح‌های صنعتی در کشور حدود 90 هزار طرح بود که با لغو جواز بهره برداری برخی از آن‌ها که فعالیت نداشتند و یا تعطیل شده بودند، تعدادشان به حدود 49 هزار طرح رسید.

یزدانی اضافه کرد: در سراسر کشور حدود 86 هزار واحد صنعتی بنگاهی دارای پروانه بهره برداری وجود دارد که به بیش از چهار هزار واحد آن در فارس است که نشان می‌دهد فارس در این زمینه دارای قابلیت بسیار بالایی است.

وی در پایان گفت: همچنین در کل کشور 398 خوشه صنعتی شناسایی شده است که از این تعداد، 14 خوشه صنعتی در استان فارس در حال فعالیت هستند.

 

ارسال نظر

تازه ها