کد خبر 52985

استان کرمان از تخصیص ندادن کاغذ دولتی به مطبوعات این استان احساس نارضایتی کرد و گفت: از وزیر می خواهیم پیگیری این موضوع باشد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، دکتر محمدرضا پورابراهیمی در این جلسه به لزوم توجه ویژه و جدی به تشکیلات جدید خانه هنرمندان که در کرمان به صورت پایلوت ایجاد شده اشاره کرد و گفت: لازم است تا این خانه مورد توجه قرار گیرند و در صورتی که کارکردهای مثبتی برای آن فراهم شود می‌تواند در کشور هم توسعه پیدا کند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ارتباط با خانه هنرمندان کرمان، تشکیل شهرکی فرهنگی هنری ویژه هنرمندان با سرمایه گذاری بخش خصوصی در بحث زیرساخت های هنری از جمله ایجاد سالن های تئاتر و موسیقی را پیشنهاد داد و افزود: شهرک هنری فرهنگی و ورزشی که بتواند با سرمایه گذاری بخش خصوصی، درآمد و اشتغال ایجاد کرده و هنرمندان هم در آن سهامدار باشند.

پورابراهیمی در ادامه با بیان اینکه کرمان از استانهایی با دارای بیشترین تعداد مطبوعات بوده و نیازمند توجه ویژه‌ای است، با گلایه از عدم تخصیص کاغذ به مطبوعات استان کرمان عنوان کرد: ادامه این روند در کرمان با مشکلات جدی رو به رو شده و از وزیر می خواهیم به شکل جدی این مسئله را پیگیری کنند.

پورابراهیمی عدم رعایت عدالت در توزیع آگهی به رسانه های مکتوب را یادآور شد و گفت: درخواست خانه مطبوعات بازنگری در خصوص ضوابط و مقررات این مسئله است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای در پایان خاطر نشان کرد: از وزیر  فرهنگ و ارشاد اسلامی می خواهیم همکاری لازم را با خانه مطبوعات جهت اجرای رعایت عدالت در توزیع اگهی ها به روزنامه ها و رسانه های مکتوب کرمان داشته باشند.

در ادامه این نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشکیلات خانه هنرمندان کرمان موافقت کرد و افزود: در آینده نزدیک نشست مشترک مسئولان خانه هنرمندان کرمان در تهران با حضور نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تشکیل خواهد شد و مباحث مربوط به کارکردها و راهبردی این خانه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سیدعباس صالحی از ایجاد شهرک فرهنگی و هنری هنرمندان استقبال کرد و گفت: می‌توانیم صندوق هنرمندان را در این مسئله دخیل کنیم و منابع مالی تسهیلاتی در اختیار وزارتخانه را هم در این سمت سوق دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه در خصوص مبحث کاغذ گفت: مشکلاتی در ماه های اخیر در این حوزه به وجود آمد که با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت این موضوع را پیگیری کرده و به زودی اقدام لازم در این راستا انجام خواهد شد.

وی در خصوص پاسخ نامه دکتر پورابراهیمی دستور مکتوب برای اختصاص سهمیه فوق العاده کاغذ به مطبوعات کرمان را ارائه کرد و گفت: حتما با هماهنگی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی و استاندار موضوع توزیع آگهی ها را به شکلی پیگیری می کنیم که این مسئله عملیاتی شود.

براساس این گزارش در ادامه این نشست مهدوی رئیس اتحادیه چاپخانه داران کرمان به مشکلات عدم تهیه کاغذ پرداخت که وزیر ارشاد در پاسخ به آن گفت: این موضوع را برای دو بخش مطبوعات و کتاب که در حوزه ماموریتی وزارت ارشاد است پیگیری می کنیم و موضوعات به غیر از این موارد را با وزارت صنعت و سازمان تعزیرات بررسی می کنیم

در ادامه قراری مدیر خانه هنرمندان استان کرمان نیز با تشکر از دکتر پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و وزیر ارشاد گزارشی در خصوص کار در خانه هنرمندان استان اشاره کرد و با بیان اینکه آماده ایم این مسئله را به صورت پایه ای در کشور دنبال کنیم، دو پیشنهاد خود را در قالب نامه ای به رئیس کمیسیون اقتصادی به وزیر ارشاد ارائه کرد.

همچنین در نشست مشترک نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با وزیر ارشاد مشکلات مربوط به خانه مطبوعات کرمان مطرح شد و خدیشی مدیر خانه مطبوعات کرمان گزارش جامعی در این حوزه ارائه داد./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها