کد خبر 50801

در کشور با توجه به پتانسیل های موجود، بستر کافی برای گسترش و افزایشض تولید دارو وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، مصطفی قانعی تولید دارو در کشور را یکی از مهمترین نیازها دانست که باید به آن توجه ویژه‌ای صورت گیرد و افزود: در چند سال اخیر در زمینه تولید دارو به موفقیت‌هایی دست یافتیم اما باید زیرساخت‌های تولید دارو در کشور تقویت شود.

وی تعداد کارخانجات تولید دارو در کشور را کم توصیف کرد و یادآور شد: ایران یکی از کشورهایی است که در چند سال اخیر با وجود همه کمبودها و تحریم‌ها توانسته است موفقیت‌های قابل قبولی در زمینه تولید دارو کسب کند که تمام این موفقیت‌ها را مدیون دانشمندان و جوانان این مرز و بوم هستیم.

قانعی، یکی از مهم‌ترین راه‌های تأمین زیرساخت تولید دارو در کشور غیر از استفاده بهینه از توان و دانش دانشمندان و جوانان، استفاده از ظرفیت صندوق نوآوری و شکوفایی ذکر کرد و افزود: با همکاری و حمایت این صندوق می‌توانیم ریسک تولید دارو در کشور را کم کنیم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی یادآور شد: وجود جوانان توانمند و عالم در کشور می‌تواند امید ایرانیان را به توسعه و پیشرفت در حوزه تأمین دارو افزایش دهد؛ اما این موضوع زمانی میسر می‌شود که نهادهای ذیربط از این توانایی‌ها بهره ببرند و بر روی ایده‌ها و دانش آنها سرمایه گذاری کنند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها