کد خبر 49206

در نشست پایش بازار جهانی کالاهای اساسی مطرح شد:

گزارش نشست پایش بازار جهانی کالاهای اساسی از سیر نزولی قیمت غلات حکایت دارد که قیمت جهانی گندم طی یک سال اخیر، در این هفته به کمترین مقدار رسیده و به رغم افزایش ناچیز قیمت کالاهای دانه‌ روغنی، نرخ برنج و شکر ثبات نسبی داشته است.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ کارشناسان معاونت بازرگانی داخلی شرکت در تحلیل خود از بازار کالاهای اساسی، دلیل کاهش قیمت جهانی گندم را شرایط مطلوب آب و هوایی برای افزایش تولید بیان کردند.

براساس این گزارش؛ در نشست پایش بازار کالاهای اساسی، احمد عبدوس، مشاور عالی معاون وزیر از خرید 550 هزار تن گندم با رشد 45 درصدی نسبت به سال گذشته و به ارزش 9500 میلیارد ریال در 7 استان و 29 هزار تن دانه‌ روغنی کلزا به ارزش 1000 میلیارد ریال و پرداخت 70 درصد پول کلزا (مابقی در حال پرداخت) خبر داد.

این گزارش می‌افزاید؛ حسن حنان، قائم مقام مدیر عامل نیز از پرداخت یک مرحله‌ای مطالبات گندم‌کاران در فصل خرید امسال خبر داد.

حسن عباسی معروفان، عضو هیات مدیره و معاون بازرگانی خارجی نیز در این نشست پس از ارایه گزارش جهانی قیمت برنج، روغن و دانه‌های روغنی، شکر و گندم توسط کارشناسان معاونت بازرگانی داخلی و گزارش موجودی های داخلی به تبیین وضعیت تامین این کالاها پرداخت.

 

ارسال نظر

تازه ها